Výbava malého pasažéra

19. 3. 2015

Cesta v autě je velké dobrodružství. Je třeba prozkoumat vše, co se kolem děje, zkontrolovat, jestli maminka řídí správně a k čemu jsou všechny ty čudlíky. Pak přijde nuda a na řadě je pláč. A co když přijde žízeň a hlad? Cestování je pro děti někdy zábava, někdy otrava. Vždycky by pro ně ale mělo být pohodlné a maximálně bezpečné. Je výbava vašeho malého pasažéra kompletní?

Základ: Samozřejmě autosedačka

Základem dětské autovýbavy je samozřejmě autosedačka. Její výběr rozhodně nepodceňujte a vybírejte pečlivě – bude to právě autosedačka, která v případě nehody bude dělit vaše děťátko od zranění.

Tip: Kvalitní autosedačky pořídíte na eshopu Pinkorblue.cz!

Hlavním kritériem při výběru autosedačky je hmotnost a výška dítěte. Rozhodně nekupujte větší, než potřebujete. Děťátko by mělo do sedačky bezvadně zapadnout. Ideální je dítko vozit co nejdéle ve skořepině, která se v autě přichycuje zády ke směru jízdy. Takovéto upevnění sedačky je maximálně bezpečné.

Dbejte také na správné označení umístění bezpečnostního pásu a na pohodlnost polstrování. A rozhodně se vyhněte pořizování použité autosedačky. Nikdy nevíte, v jakém stavu autosedačka ve skutečnosti je.

Doplňky: Pro pohodlnou a bezproblémovou jízdu

K autosedačkám můžete dokoupit spoustu doplňků, které zpříjemní jízdu vám i vašemu děťátku. Pro ty nejmenší je ideální pořídit hračky na autosedačku, které je zabaví při zdlouhavé jízdě. Na delší jízdy se také bude hodit polštářek do autosedačky, který zajistí pohodlí a extra bezpečí. Větší děti ocení držák na pití a další drobnosti, díky kterým vás nebudou během jízdy vyrušovat, a jízda pak bude bezpečnější.

Při výběru autovýbavy pro své děti mějte na paměti, že nejdůležitější je bezpečí a pohodlí vašich dětí. Přejeme příjemné společné cestování!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018