Zdroj: archiv webu

Vyražte do boje s podzimní únavou

23. 9. 2017

Jako každý rok budeme čelit prudkým změnám teplot, brzkému stmívání nebo chřipkovým epidemiím. Co dělat, abychom měli spoustu energie i na podzim a naše tělo odolávalo útokům virů? Stačí dodržet několik základních pravidel.

Vyvážená strava

Jídelníček by měl být pestrý, vyvážený a s dostatkem ovoce a zeleniny. Podzim a zima, stejně tak kvalita spánku a strava, se neblaze podepisují také na stavu imunitního systému, který často bývá oslabený. Jako prevence, ale i jako rychlá záchrana při dnech, kdy se cítíte oslabení, poslouží rovněž doplňky stravy na podporu imunity. Díky svému složení pomáhají fungování imunitního systému a zvyšují odolnost organismu.

a
Foto: archiv webu

Ideálním podzimním ovocem jsou jablka, hrušky a švestky. Ze zeleniny je to pak třeba dýně, cuketa či patizon, ze kterých si můžete udělat i polévku. Z dýně nemusí být jen příloha či polévka. Energii vám mohou dodat také ořechy a různá semínka. Sáhněte třeba po dýňových, lněných, slunečnicových nebo konopných.

Dostatek tekutin

Denně vypijte minimálně 1,5 litru čisté neperlivé vody v závislosti na fyzické aktivitě a zdravotním stavu. V chladných dnech samozřejmě zařaďte i čaje, určitě vás krásně prohřeje červený čaj. Šálek čaje vás příjemně zklidní a můžete si s ním udělat chvíli čas jen na sebe a své myšlenky. Přidáním ovoce a aromatického koření si k domácí pohodě můžete lehce připravit punč.

NATURHOUSE_punc-caj-te-rojo1
Foto: archiv webu

Pohyb

Ač se to zdá paradoxní, pohyb vám chybějící energii dodá. Pět až deset minut protahovacích cviků nebo projížďka na kole umí zázraky. Není totiž třeba se dlouhé hodiny dřít v posilovně. Vašemu zdraví prospěje už to, když si každý den dopřejete minimálně 30 minut chůze. Můžete si udělat třeba procházku cestou z práce, projít se se psem nebo místo výtahu chodit po schodech. Zvlášť v tolik citlivém období jako je podzim a zima je důležité udržovat v dobrém stavu psychiku, k čemuž vám může pomoci také jóga.

people-2568410_1280
Foto: archiv webu

Více o potravinových doplňcích na www.naturhouse-cz.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018