Přihlásit

Kia Stinger_Red_Dynamic_ (5)

Rafael Nadal a emoce za volantem Kia Stinger

8.2.2018

Nový fastback Kia Stinger je všeobecně chválen pro jízdní schopnosti, kultivovanost, agilní jízdu, design a handling – a nyní i pro schopnost probouzet řidičovy emoce.


Kia
vyzvala španělskou tenisovou hvězdu Rafaela Nadala, aby porovnala nejvyšší tep při tenisovém zápase se srdečním tepem dosahovaným při dynamické jízdě s modelem Stinger. Za volantem se Nadalův srdeční tep vyšplhal až na 175 úderů za minutu – bezmála tři tepy za vteřinu a pouze 11 tepů pod maximem na tenisovém kurtu.

Při popisu své jízdy pak Rafael Nadal porovnával emoce za volantem s pocity během tenisového zápasu. Stinger se podle něj od všech předchozích vozů Kia diametrálně liší. Řízení tak výkonného vozu probouzí emoce, pocítit jeho výkon a při akceleraci vnímat energii, kterou tento vůz disponuje.

Stinger s dvojitě přeplňovaným agregátem 3,3 litru V6 je nejrychleji akcelerujícím a nejvýkonnějším sériovým modelem Kia v historii. Nedávno byl zařazen do užšího výběru prestižního ocenění Evropské auto roku 2018, Severoamerické auto roku 2018 a Světové auto roku 2018.Více na webu Kia