Foto: archiv Terezy Tobiášové

Rozhovor nejen o Bábovkách a plechovkách

12. 3. 2024

Moderátorka Tereza Tobiášová a herečka Monika Timková jsou hvězdami televizního pořadu Bábovky a plechovky. Na auta se dokáží podívat z nejrůznějších úhlů pohledu a ještě u toho být zábavné. Jaké jsou samy řidičky, jaké auto letos vyhraje anketu Auto mého srdce a bez čeho se v autě neobejdou, to zjistíte právě v tomto rozhovoru.

Unknown-7

Na úvod obligátní otázka, prozraďte, jaké jste řidičky?

MT: Já si vždycky myslím, že moc dobrá, pak si ale sednu do auta s mým partnerem a ten pocit rázem nemám!

TT: Skvělé! Nic jiného ani nejde říct. I když by se asi našlo pár řidičů, co si to o nás myslet nemusí. 

Jakým autům dáváte přednost? Jaký model aktuálně řídíte?

TT: Já mám ráda středně velká auta, kam se mi všechno vejde, hlavně celá rodina. Už pár let mám jako osobní auto Volvo XC60, protože se v něm potkává prostor, bezpečí a skvělé jízdní vlastnosti.

MT: Já teď aktuálně řídím mercedes, který patří přítelovi. Zatím vlastní auto nepotřebuji, po Praze se snažím jezdit hlavně MHD. Moje staré já (před Bábovkama a plechovkama) by řeklo „modrý“, ale teď vám povím, že je to MERCEDES GLE.

Unknown-5

Co ve vašem autě nesmí chybět? Jaký prvek v nejmodernějších autech vám přijde nejvíc „cool“?

MT: Jelikož si na cestách poslouchám hudbu, tak dobrý sound systém a 360stupňová kamera, na tu už jsem si bohužel zvykla.

TT: Hlídač mrtvého úhlu, asistent jízdy v pruzích a parkovací kamera. Nejlepší kamarádi!

Cítíte se na českých silnicích za volantem bezpečné? Považujete agresivitu na silnicích za vážný problém?
TT: Myslím, že od té doby, co řídím, se snažím myslet za ostatní. To vlastně dělám i v pracovním a osobním životě – žádný rozdíl.

Takže už rozeznám problémové řidiče a snažím se jim vyhýbat, nebo od nich udržovat dostatečnou vzdálenost. Pro mě není nejdůležitější být někde první, ale dorazit v klidu domů. Takže si dávám velký pozor, co a kdo je kolem mě.

Snimek-obrazovky-2024-03-09-v-21.31.08-ve-velke-velikosti

MT: S agresivitou na silnicích se zas tolik nepotkávám, protože po Praze jezdím spíš MHD, jinak by hrozilo, že budu agresivní taky.

Ale když už se s ní potkám, není mi z toho moc dobře. Pak si ale  vždy řeknu: „Kdo jsem, abych soudila.“ Třeba ten člověk prožívá nejhorší den svého života a nechám to být.

Máte nějaký tip, jak změnit vzorce chování agresivních řidičů?

MT: Najít si psychologa nebo jakéhokoli terapeuta a o agresivitě začít mluvit a hledat příčiny.

TT: Bohužel jinak, než pokutou to asi nejde. V době, kdy všichni někam pospícháme a půlka řidičů si představuje, že jede místo silnici po okruhu, se to asi dá těžko změnit.

Snimek-obrazovky-2024-03-09-v-21.30.22-ve-velke-velikosti

Ale ráda bych touhle cestou všechny pěkně poprosila, ať si neventilují svoje stresy a frustrace jízdou a empaticky se zamýšlejí, jak by bylo jim, kdyby sami sebe potkali. Asi to nepomůže, ale aspoň jsem to zkusila. 🙂

Jaké jsou podle vás největší nešvary českých řidiček a řidičů? A jaké máte vy osobně?

TT: Mobil za volantem! Všude a pořád. To je obr problém všech řidičů. Ale není se čemu divit, všichni chtějí být pořád online a „in“. Já se snažím jezdit pokorně a ukázkově, protože kdo jiný má jít příkladem, než my, co se v autech objevujeme nejvíc…

Unknown-4-1

MT: Já nesnáším telefon za volantem, já se telefonu během cesty vůbec nedotýkám, přijde mi to opravdu hodně nebezpečné.

Snažím se nešvary za volantem nedělat, protože to má bohužel často fatální následky, ale pokud se to dá považovat za nešvar, mám puštěnou hudbu a zpívám si „nahlas“.

Které auto ve vás v poslední době zanechalo největší zážitek?

MT: V pořadu Bábovky a plechovky jsme měly opravdu velkou spoustu nádherných aut. Vůbec poprvé jsem seděla v kamionu, ale né v ledajakém, byl to zlatý grál všech kamionů. Mercedes Actros L 1853LS (to číslo jsem si musela vygooglovat) na mě udělal velký dojem!

Tolik tlačítek, zrcátek, kamer a konečně jsem si mohla natáhnout pořádně nohy, což Terezka dostatečně neocenila, páč ta si natáhne nohy i v dětském autíčku. A uznávám, že Porsche 911, který přivezla Terez, taky nebylo úplně špatný…

TT: Porsche Taycan Cross Turismo. Přes něj jsem se ještě pořád nedostala. Úžasné elektroauto. Rozhodně řeknu ano, když mi ho někdo nabídne…brát si na něj hypotéku ale nějak nechci. 🙂

AMS-kolaz-top7-060224
Auto mého srdce 2024: koláž Žena v autě.cz

V 2. kole hlasování odborné poroty Auto mého srdce je letos 6 finalistů. Troufnete si tipnout, který model by mohl letos u dámského publika nejvíce bodovat?

TT: Těžká volba. Čtenářky podle mě zvolí Kiu EV9, je to netradiční rodinný vůz. Já sama ještě nevím, pro koho hlasovat, i když mám favorita.

MT: Jelikož znám nás ženy, netroufnu! To že se nám něco líbí dneska, neznamená to, že to tak bude i zítra!

Na Valentýna odstartovala 2. řada pořadu Bábovky a plechovky. Nalákejte na tento pořad čtenářky našeho magazínu. Proč by tento pořad měly koukat i ženy?

TT: Protože je to pořad o holkách za volantem. Děláme to, co všechny dámy v autech a nebojíme se to ukázat i v televizi. A navíc máme možnost vyzkoušet si i to, co jinak majitel se svým autem neudělá. Třeba jet bez oleje nebo ho spálit.

Unknown-6

MT: Když jsme Bábovky a plechovky natáčeli, zažili jsme u toho nádherný čas, tolik srandy, lásky, přátelství, ale zároveň spousty nových informací a krásných aut.

Tak jen doufám, že přesně taková energie z Bábovek a plechovek půjde a potěší VŠECHNY diváky ať ženského, nebo mužského pohlaví!

Jaký je podle vás největší mýtus, který panuje při diskusích na téma aut (nebo aut a žen)?

TT: Že neumíme parkovat. Ženy jsou preciznější, jen jim to déle trvá.

MT: Mám dva a oba mi už v dnešní době přijdou jako velký přežitek. „Žena v drahém autě je zlatokopka a šlapka.“ A pokaždé, když nějaké auto udělá chybu, nebo dlouho a blbě parkuje, je to zákonitě „žena“. A z devadesáti procent není!

Co nebo kdo je pro vás největší motor pro váš osobní rozvoj a motivuje vás?

MT: Určitě můj přítel. Motivujeme se vzájemně, taky se ve všem podporujeme. Až teda na maličkosti jako nedávání nádobí do myčky a neuklízení věcí. To si nechám pro svého terapeuta, jinak bych byla taky asi agresivní!

Tereza Tobiášová testuje e-208: foto Žena v autě.cz

TT: Snažím se, aby mě motivovalo úplně všechno, co mě dotýká. Respektive věřím, že všechno, co se děje, ať v dobrém nebo ne úplně pozitivním, mě posouvá dál.

Nemám jeden motor. Upoutat pozornost a motivovat mě k tomu, abych byla lepší, úspěšnější, zdravější, milejší, výkonnější nebo sečtělejší může úplně cokoli.

Máte nějaké tipy na zajímavé podcasty, které poslouchat během jízdy autem?

TT: V tomto jsem úplně marná. Já poslouchám audioknížky. Podcasty mě míjejí. Ale třeba Backman nebo Jonasson jsou autoři, u kterých nesáhnete vedle.

MT: V autě mluvené slovo tolik neposlouchám, protože se potřebuji plně soustředit na řízení, takže poslouchám spíš hudbu. Podcasty poslouchám při vaření, mám ráda Chumelenici, Velkou žranici, Blízká setkání, Brocast, Večery na FF, no mám celkem velké rozpětí!

Jaký je váš tip, kde dobíjet baterky a žít v harmonii, jak v pracovním, tak osobním životě?

Unknown-9
Foto: archiv Terezy Tobiášové

MT: Moc ráda chodím do přírody, na dlouhé procházky s přítelem, povídáme si a pozorujeme život kolem nás.

Také mě nabíjí moje práce a lidi, které kolem sebe mám. Ráda chodím do sauny, kina, čtu si, řídím, koukám na seriály, vařím, no nenudím se!

T: Podle mě je potřeba se mít rád. Nebát se říct ano něčemu novému nebo relaxu, i když nám uteče něco jiného.

A umět říct ne, když nás něco vysává. Protože když člověk eliminuje nebo omezí něco, co mu energii bere, nemusí ji pak tolik čerpat zpátky. Když už čerpám, tak nejraději u moře. Kdekoli u moře. Ten vzduch a slaná voda je pro mě nejlepší lék na stresy.

Děkujeme za rozhovor

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018