Ženským autem roku je KIA EV9

7. 3. 2024

Elektrické SUV Kia EV9 bylo vyhlášeno nejlepším vozem světa pro rok 2024. Rozhodla o tom porota Světového ženského auta roku WWCOTY, asociace sdružující 75 motoristických novinářek z 52 zemí světa.

Ze 63 nominovaných automobilů v anketě Světového ženského auta roku WWCOTY se do užšího výběru dostaly tyto modely: Volvo EX30, BMW řady 5, Kia EV9, Volkswagen Amarok a Aston Martin DB12. Prestižní titul Nejlepší ženské auto světa pro rok 2024 získala právě KIA EV9.

Marta García president of WWCOTY
Marta García president of WWCOTY

„Letošní hlasování bylo obzvláště těžké kvůli vynikající úrovni všech vozů v užším výběru. Každý z finalistů měl dostatečné kvality pro získání trofeje. Kia EV9 však dokázala oslovit nejvíce porotkyň napříč jednotlivými státy,“ shrnuje letošní anketu Marta Garcia, výkonná prezidentka WWCOTY.

KIA_EV9-Baseline-Static-hires_06
EV9: foto Kia

Po důkladném prozkoumání hlasů verdikt jednoznačně upřednostňuje elektromobil Kia EV9. S působivou kapacitou sedmi míst je první svého druhu v tomto segmentu. I přes značnou délku 5 metrů vyniká vozidlo aerodynamikou přispívající k výjimečnému výkonu. Kia EV9 je ukázkou špičkového designu a pokročilých technologií včetně možnosti obousměrného a ultrarychlého dobíjení.

  • Rodinné auto
IMG_7242
Porotkyně Sabina Kvášová

„Svým nepřehlédnutelným designem, jízdním komfortem, inovativním řešením bezpečnostních asistentů i dobíjecí architekturou KIA EV9 nejlépe kombinuje stanovená kritéria a budí pozitivní emoce.

KIA EV9 je luxusně prostorné SUV, a to až pro 7 pasažérů. Má nepřeberné množství detailů, které z něj dělají výjimečné auto. Proto si letos KIA EV9 zasloužila vyhrát,“ hodnotí výsledky ankety Sabina Kvášová, porotkyně reprezentující ČR v asociaci WWCOTY.

  • Okouzlující jízdní vlastnosti

Kanadská porotkyně Jil McIntosh dodává: „Široké přijetí elektrifikace bude záviset na dostupnosti elektromobilů ve většině segmentů. Kia EV9 nabízí interiér vhodný pro celou rodinu a navíc zážitek z jízdy, který se podobá zážitku v autě na benzín, ale bez emisí.“

  • Elektromobil do mrazů
KIA_EV9-Baseline-Interior-hires_02
EV9: foto Kia

„Výjimečně ušlechtilý, prostorný, všestranný, víceúčelový elektromobil. Elektronický pohon všech čtyř kol a různé jízdní režimy dělají z EV9 vynikající auto do závějí i pořádné zimy.

Vůz jsem testovala v minus 25 stupních. EV9 se chovala v mrazivém zimním počasí jako běžné luxusní auto. Auto se rychle se zahřálo a dojezd mrazy nebyl příliš ovlivněn. Je to skvělý úspěch korejské automobilky,“ uzavírá Ylle Rajasaar, motoristická novinářka a porotkyně z Estonska.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018