Foto: Sabina Kvášová

Alkohol za volantem – rady

1. 8. 2018

Na začátek malý kvíz. Kolik promile nadýchá žena po vypití jednoho litru vína? Tři promile. Za jak dlouho vyprchají dvě piva u ženy? Až za sedm hodin. Kolik dopravních nehod je způsobeno opilými řidiči s více než 1 promile? Více než 75 % ze 4 000 dopravních nehod. Vzhledem k tomu, že průměrný Čech vypije necelých 12 litrů alkoholu za rok, rozhodli jsme se s vámi sdílet pár základních rad, jak vystřízlivět.

Hodně pijte (vodu)

Pokud pijete a ráno chcete sednout za volant, pijte v průběhu konzumace alkoholu vodu – ideálně bez bublinek a sladidel. Napijte se pořádně vody také než půjdete spát a hned po probuzení. Hydratujte! .-) Džusy nebo kola dodají tělu cukr pro potřebnou energii, který je pro tělo po konzumaci alkoholu důležitý. Po „tahu“ tedy pijte limonády s cukrem, pálí totiž alkohol.

Pořádně se vyspěte

Při spánku se zpracovává alkohol v krvi. Proto se člověk po „tahu“ cítí k.o. Dopřejte si po konzumaci alkoholu více spánku a kocovinu prostě zaspěte.

Proběhněte se

Není nad čerstvý vzduch. Zkuste procházku nebo běh, to vám jistě po „tahu“ prospěje.

Polévka je grunt

Dobrý vývar vám jistě pomůže. Ostatně i před „tahem“ je dobré se pořádně promastit, dát si něco tučného jako je klobáska nebo žebra. Tučné chrání žaludek před překyselením. Do krve se zároveň nedostane tolik alkoholu, jako když pijete na lačno..-)

Jaká je pravda o vyprošťovákovi?

Řada lidí říká, že je po „tahu“ nejlepší si dát pivo. Pravda je taková, že skutečně pivem můžete dodat tělu tekutiny a ionty. Může se vám tedy udělat pivem lépe, ale hladinu alkoholu v krvi tím rozhodně nesnížíte, naopak.

Zlatá rada

Po náročné oslavě si ráno vždy změřte hladinu alkoholu, ať nenadýcháte zbytkový alkohol. Nebo zkuste aplikaci do mobilu: Alkohol-kalkulačka 

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018