Na slovíčko s Janou Neckářovou Paterovou

16. 12. 2019

Nedílnou součástí každé ženy je kabelka. Před pár lety Jana Neckářová Paterová odhalila nebezpečný nešvar nás žen, kdy při nenadálém brzdění chytíme jako první kabelku na sedadle spolujezdce, abychom zabránily jejímu pádu. Osud kabelky tak některé z nás řadí výše než svojí vlastní bezpečnost (!). Jana se proto rozhodla vytvořit autosedačku pro kabelku, a tak vznikl první organizér do auta. Přečtěte si náš rozhovor s vynálezkyní prvních českých organizérů pro ženy do auta, které udrží kabelku, ruce na volantu i pozornost na silnici.

Jana Paterova Friendi

Jak vznikla myšlenka šít organizéry do auta?

Při řízení mi bylo líto, že při brzdění a v zatáčkách moje kabelka ze sedadla spolujezdce padá. Chtěla jsem si proto na ni do auta pořídit nějaký organizér, ale nenašla jsem žádný vyhovující. Nic z nabídky nebylo praktické, kvalitní ani vkusné. Tak jsem se rozhodla si svůj vysněný, ideální organizér vyrobím sama. .-) Po roce byl Friendi na světě.

Řídíte ráda? Je značka Friendi splněním Vašeho snu?

Řidičák jsem si udělala hned v 18 a od té doby řídila vše, co se dalo. .-) Ročně najezdím okolo 10 000 kilometrů. Z domova do práce v Praze, do školy v Brandýse a na koně u Mělníka.

Auto je pro mě svoboda, vzít si s sebou co chci, jet kdy a kam chci. Žádné jízdní řády. V autě navíc sním a za svými sny také jedu.

Myslím, že mojí profesí je především dobrodruh, ať už ve smyslu vyhledávání výzev, nebo dobrých-druhů. A tím je i Friendi – dobrým druhem na cestách v autě, který je vždy po vašem boku. Značka Friendi je další úžasná výzva a škola mého života. Intenzivní, náročná, ale bez hranic. Svobodná. Zhmotnění snu, o který se můžu podělit.

Jana Paterova

Kde berete inspiraci?

Inspirace je v nás. Jsem vášnivá pozorovatelka, sebe, ale hlavně ostatních. Ptám se, vyzvídám a pak skládám kostičky mozaiky do řešení. A to je nikdy nekončící proces, nápadů mám pořád spousty, protože každý má svá přání…

V čem jsou podle Vás ženy za volantem specifické?

Ženy toho musí více stihnout, a proto více dbají na praktičnost. Jsou pečující, předvídají a vyhledávají bezpečnost. Vnášejí do provozu více klidu, rozvahy a nadhledu.

Změnil se styl Vašeho řízením, když se se stala řidičkou – maminkou?

Jednoznačně, stejně jako celý můj dosavadní styl života. Zodpovědnost za život svého milovaného dítěte je svazující, ale přináší poznání důležitého. Už nejde o čas, jde o to, bezpečně dojet do svého cíle.

Jana Paterova Friendi

Jaké auto na Vás doposud nejvíce zapůsobilo?

Obecně jsou to vozy SUV. Jsem menšího vzrůstu a vášnivá jezdkyně na koních. Jezdím tedy převážně terénem silnic středočeského kraje, chci utáhnout vozík s koňmi, naložit lyže, kola a spousty kamarádů. .-)

Bez čeho se v autě neobejdete?

Bez svého Friendi organizéru na přední sedadlo! Fakt. Klid, pohoda a pořádek v autě je návykový. Chci se soustředit na řízení a zároveň mít kam odložit nejen svoji kabelku, ale i nápoj, svačinu, mobil nebo sluneční brýle.

Na čem nyní aktuálně pracujete? Jaký je Vás aktuální cíl či sen?

Mým snem a cílem je rozhodně radost ze života a neztrácet humor. K tomu harmonie mezi prací, rodinou, koníčky, na tom pracuji každý den. Co se týká konkrétně Friendi, pracujeme s novou paní brašnářkou na kožené variantě, dále využití použitých bannerů a dalších odpadních, marketingových materiálů určených na vyhození. Vyvíjíme variantu do dodávek a nové modely pro děti. Chtěla bych organizér Friendi zpřístupnit každému kdo ho potřebuje, ve verzi, která mu vyhovuje.

Jana Neckářová Paterová Friendi

Anketa AUTO MÉHO SRDCE je hlasováním o nejlepším autě očima žen. Máte ráda podobné ankety? 

Jsem moc ráda za realizaci hlasování o nejlepším autě očima žen.

Polovinu silničního provozu tvoří řidičky, rozhodujeme až v 80 % o koupi nového vozu, máme své preference, potřeby a ty je potřeba zohlednit. Zájem o ženský pohled na auto-moto je rozhodně na místě a je nutné podpořit náš hlas, aby byl více slyšet.

Síla žen spočívá v jejich schopnosti přežít. Jako nositelky života, přežít prostě musíme. Umíme hledat cesty, jak si poradit, spolupracujeme a máme chuť se učit. Jsme hrdinky, které každé ráno vstanou a jdou dál za svým snem.

Velmi děkujeme za rozhovor a přejeme šťastné kilometry

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018