Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Spirit of Amarok 2019 zná vítěze

12. 9. 2019

Ve finále mezinárodní terénní soutěže „Spirit of Amarok“, pořádané značkou Volkswagen Užitkové vozy v Jižní Africe, zvítězil jihoafrický tým, tvořený dvojicí Christiaan a Pikke Otto (2024 bodů). Reprezentanti České republiky skončili na skvělém čtvrtém místě v hodnocení národů. V individuálním hodnocení obsadili vynikající páté a šesté místo, a stali se tak nejkompaktnějším týmem letošního mezinárodního finále soutěže „Spirit of Amarok“.

České týmy se zúčastnily již podruhé světového finále soutěže „Spirit of Amarok“ v Jižní Africe, do něhož se letos nominovalo 18 týmů z devíti zemí. Jejich členové museli s 18 vozy Amarok prokázat mimořádné dovednosti při jízdě terénem. O titul krále terénní jízdy s vozem Amarok bojovaly dvoučlenné amatérské týmy z Jižní Afriky, Austrálie, Ruska, Tchaj-wanu, Dánska, České republiky, Namibie a Botswany.

9. Tchaj-wan – 1528 bodů

V roce 2019 museli všichni účastníci poprvé absolvovat různé technické a rychlostní tratě s vozy Amarok, vybavenými pravostranným a levostranným řízením. Soutěž „Spirit of Amarok“ se konala ve dnech 14. až 18. srpna v Brandfortu, nedaleko Bloemfonteinu, v Jihoafrické republice. Terén byl nový pro všechny účastníky.

Od roku 2004 poměřují amatérští řidiči své dovednosti a rychlost při jízdě v terénu během vícedenního finále v Africe. Od roku 2010 jezdí všichni účastníci s pick-upy Amarok. Týmy mohou využívat pokynů a rad zakladatele soutěže „Spirit“ Sarela van der Merweho, legendy jihoafrického motoristického sportu, a jeho týmu maršálů.

Dánové Jesper a Søren Markussenovi dosáhli v roce 2019 ještě jednoho úspěchu. Všemi účastníky byli totiž zvoleni nejodvážnějším týmem. Druhá dánská posádka, Casper a Rasmus Jakobsenovi, skončila v individuálním hodnocení jedenáctá (1369 bodů). České týmy obsadily v individuálním hodnocení páté (Stanislav Trnka a Jiří Hergessel; 1488 bodů) a šesté (Jaroslav Tomášek a Jiří Finek; 1472 bodů) místo a těmito výbornými výsledky si zajistily celkové čtvrté místo před Australany (sedmí a devátí v individuálním žebříčku). Reprezentace České republiky tak dosáhla, stejně jako celkově třetí Německo, svého historicky nejlepšího výsledku v soutěži „Spirit of Amarok“ a stala se nejkompaktnějším týmem soutěže. Poprvé se tak hned tři evropské národy dostaly mezi prvních pět nejlepších.