Kia v Paříži představí nové RIO

23. 9. 2016

Kia Rio nové generace doznalo výrazných změn v exteriéru i interiéru.  Vzhled nového Ria staví na přímočarých a hladkých křivkách, které propůjčují oproti svému předchůdci dospělejší vzhled.

Integrované světlomety vytvářejí novou světelnou stopu LED svítidel ve tvaru písmene U. Změny u přední partie vozu, včetně posunutí mlhových světel v předním nárazníku více do rohů, mají za cíl vůz opticky rozšířit, aby od pohledu působil stabilněji.

Při pohledu z boku se Rio čtvrté generace prodloužilo; ke stabilnějšímu vzezření přispívá dlouhá kapota a delší přední převis, tenčí a vzpřímenější zadní sloupky a kratší zadní převis karoserie. Vůz je celkově delší a nižší než předchůdce  Po celé délce vozu na bocích a podél dveří ubíhají přímé linie.

Kia Rio_4.gen._4

Nové Rio nabídne nový design interiéru s plastickými tvary a logičtějším uspořádáním než jeho předchůdce. Stejně jako v případě karoserie i zde najdeme typické přímé linie po celé šířce přístrojové desky, díky nimž kabina celkově působí jako širší a z pohledu cestujících jako prostornější.

Přístrojová deska je nyní mírně nakloněna směrem k řidiči; uprostřed najdeme nový systém palubního infotainmentu s dotykovým displejem, kterým se ovládá audio soustava, navigace a nové systémy palubní konektivity. Pro nové Rio je k dispozici černé a šedé látkové čalounění sedadel. Volitelný Red Pack zahrnuje sedadla čalouněná v černo-červené barevné kombinaci.

Kia Rio_4.gen._2

Rio nové generaceurčené pro evropské trhy se začne vyrábět koncem roku 2016. Rio čtvrté generace se letošního 29. září představí ve světové premiéře na pařížském autosalonu.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018