Crossover Puma: foto Ford

Crossover Ford Puma v novém

14. 3. 2024

Ford představil novou podobu svého crossoveru Puma. Změny se udály zejména v interiéru, konektivitě a pokročilých technologiích. Do Česka přijede Puma s cenovkou od 499 900 Kč už v květnu.

2024_FORD_PUMA_13-ve-velke-velikosti
Crossover Puma: foto Ford

Na výběr má Puma 3 verze výbavy: Titanium, ST-Line a ST-Line X. Každá z nich má styl inspirovaný vozy kupé a jedinečný design předního nárazníku, mřížky chladiče a kol z lehkých slitin.

Pozornost jistě upoutá také šest barev – včetně nové šedé Cactus – a vnější zpětná zrcátka, která na zem mohou promítat logo Puma.

2024_FORD_PUMA_0-ve-velke-velikosti
Crossover Puma: foto Ford

Puma má i v nové generaci snadné ovládání a praktický charakter.

Uvnitř se nachází nový kokpit se sportovním stylem a s vysoko umístěnými obrazovkami.

Díky konektivitě 5G je dopravní situace při spuštěné navigaci neustále vyhodnocována. Fyzických tlačítek je v nové Pumě minimum.

Kufr nabízí 450 litrů objemu a nechybí nápaditý MegaBox o objemu 80 litrů v podlaze.

Nová Puma je vyzbrojená chytrými asistenty pro bezpečnou jízdu včetně inteligentního adaptivního tempomatu. Ten zpomaluje na křižovatkách a v zatáčkách.

Nové světlomety pomáhají v noci řidičům lépe vidět do zatáček a nové kamery poskytují na středovém displeji pohled z ptačí perspektivy, aby bylo parkování v rušných ulicích hračkou.

2024_FORD_PUMA_19-ve-velke-velikosti
Crossover Puma: foto Ford

Nechybí praktický asistent pro křižovatky. Ten sleduje silnici kvůli možným kolizím s protijedoucími vozidly nebo chodci a cyklisty na silnici, do které řidič odbočuje.

Může automaticky brzdit, aby pomohl zabránit kolizi nebo ji zmírnit.

Novinkou je aktivní brzdění při couvání. Pokud vozidlo detekuje stojící objekt, jako jsou chodci, cyklista, patník nebo jiná vozidla, upozorní řidiče a může aktivovat brzdy, aby předešlo kolizi nebo ji zmírnilo.

2024_FORD_PUMA_11-ve-velke-velikosti
Crossover Puma: foto Ford

Podobně systém varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa s aktivním brzděním dokáže detekovat pohybující se objekty.

Když budou v okolí chodci, cyklisté nebo vozidla, Puma v případě potřeby zabrzdí.

Puma v květnu přijede s úspornými mild-hybridními pohony s výkonem až 155 nebo 170 koní. 

Puma Gen-E bude v budoucnu prodávána také jako elektromobil.

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018