Jaguar F-Type Chequered Flag edition oslavuje odkaz značky

2. 11. 2018

Jaguar při příležitosti oslav 70 let od uvedení prvního sportovního Jaguaru XK 120 připravila model Jaguar F-TYPE v edici Chequered Flag. Vůz vychází z F-TYPE R-Dynamic a je k dispozici s čtyřválcovými a šestiválcovými motory. Edice Chequered Flag obsahuje řadu drobných vizuálních vylepšení karoserie.

Mezi výrazné prvky patří černá střecha kupé, čalounění interiéru Windsor včetně sedadel Performance, dekor středové konzoly z tmavého kartáčovaného hliníku a logo šachovnicové vlajky s červeným koženým páskem, který označuje středovou polohu.

Karoserie F-TYPu je vylepšena za pomoci sady Black Design Pack. 20palcové ráfky v barvě Gloss Black jsou určeny výhradně pro edici Chequered Flag a doplňují červené brzdové třmeny. Interiér je čalouněný kůží Ebony Windsor. Sedadla Performance mají na opěrkách hlavy vyražené označení Chequered Flag. Místo hliníkového dekoru konzoly v F-TYPE R-Dynamic má edice Chequered Flag dekor z tmavého kartáčovaného hliníku.

Foto 3

Multimediální systém Touch Pro s audiosystémem Meridian a souborem propojených služeb poprvé v F-TYPU obsahuje i Apple Car Play a Android Auto. Přístup k aplikacím chytrých mobilních telefonů je tak jednodušší a to i prostřednictvím 10palcové dotykové obrazovky.

Pod kapotou je přeplňovaný zážehový čtyřválcový motor o objemu 2.0 litru s parametry 300 koní a 400 Nm nebo kompresorem přeplňovaný zážehový třílitrový šestiválcový motor s parametry 340 koní a 450 Nm nebo 380 koní a 460 Nm. Všechny motory jsou kombinovány s osmistupňovou samočinnou převodovkou Quickshift a pohonem zadních kol. V případě verzí s výkonem 380 koní je možné zvolit pohon všech kol Intelligent Driveline Dynamics.

Sdílet článek:

Více na webu Jaguar

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018