PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Luxusní model pro ženy Mercedes-Benz třídy A

18. 5. 2018

Skáčeme radostí! Mercedes-Benz totiž uvádí 4. generaci třídy A, která je mezi ženami díky svým kompaktním rozměrům, sympatickému vzhledu a příjemné dynamice velmi oblíbená. Nová třída A se však nyní může pochlubit nejen modernizovaným lookem, ale také řadou technologických vymožeností, které jsme si pochvalovaly při testu vůbec nejluxusnějšího modelu Mercedes-Benz třídy S. Tak technologiemi nabitý a bezpečný hatchback tady dosud nebyl.

Láska na první pohled

Na první pohled Mercedes Benz třídy A zaujme svými čistými tvary. Exteriér nové třídy A je dynamičtější a sportovnější. Nejlépe vypadá přední maska v nejvyšší verzi výbavy AMG diamantovým dekorem (+ 69 000 Kč). Karoserie nové třídy A má vůbec nejlepší aerodynamickou hodnotu ze všech modelů Mercedes. Kapota je protažena dolů, příď upoutá nízkými světlomety LED s chromovanými prvky a světly pro denní svícení. Na přání jsou dodávané světlomety MULTIBEAM LED s 18 diodami, jejichž elektronické řízení umožňuje extrémně rychlé a precizní přizpůsobování rozložení světla aktuální dopravní situaci.

Die neue A-Klasse Kroatien 2018; W177

Pohodlí, luxus a technologie uvnitř

Interiér překvapí luxusním provedením a uživatelskou přátelskostí. Ovládat jednotlivé funkce jako je masáž nebo vyhřívání sedadel, nastavení ambientního osvětlení nebo zadávání adresy v navigaci jde jednoduše hlasem, a to v češtině. Stačí říci: „Můj Mercedesi!“ Nová třída A obdržela jako první model Mercedes-Benz zcela nový multimediální systém MBUX – Mercedes-Benz User Experience.

Tento systém je jedinečný svou schopností učit se díky umělé inteligenci. Mezi další silné stránky patří digitální přístroj Widescreen Cockpit s vysokým rozlišením, který zobrazuje navigační pokyny s technologií rozšířené reality. K dispozici je rovněž průhledový displej. Přístrojová deska je rozdělena do dvou horizontálních prostorových modulů. Spodní partie je od hlavní části přístrojové desky vizuálně oddělena hlubší „nikou“, která vyvolává dojem, že se tento modul vznáší před přístrojovou deskou. Volně vyčnívající displej se dvěma obrazovkami může mít až úhlopříčku 10,25 displeji. Na přání je k dispozici 64 barevných odstínů světla, což je pětkrát více než dosud.

Die neue A-Klasse Kroatien 2018; W177

Nová třída A nabízí navzdory sportovnímu vzhledu výrazně vyšší užitnou hodnotu. Mezi výhody patří více prostoru pro ramena, lokty a hlavu i snadnější nastupování na zadní sedadla. Zavazadlový prostor je větší a pro rodinu i volnočasové aktivity lépe využitelný. Výrazně vylepšen byl také výhled z vozu všemi směry. Na přání jsou kromě vyhřívání k dispozici poprvé v této modelové řadě také funkce klimatizace sedadel a paket sedadel s nastavitelnými bočními polštáři a masážní funkcí pro přední sedadla. Objem zavazadlového prostoru za zadními sedadly činí 370 litrů – to je o 29 litrů více než u předchůdce.

Die neue A-Klasse Kroatien 2018; W177

Počítač na 4 kolech

S novou generací informačního a zábavního systému MBUX přicházejí i nové a vylepšené služby Mercedes me connect. Mezi ně patří mimo jiné navigační funkce s aktuálními dopravními informacemi v okruhu 250 kilometrů. Systém dokáže také předávat informace mezi vozidly o událostech zaznamenávaných senzory, lokalizovat vozidlo a poskytovat zprávy o poškození nebo odtažení zaparkovaného vozidla. Sbírku aplikací Mercedes me App lze umístit na plochu displeje.

Die neue A-Klasse Kroatien 2018; W177

Intelligent Drive: Funkce z třídy S
Nová třída A disponuje těmi nejchytřejšími bezpečnostními, asistenčními systémy. Třída A nabízí poprvé funkci částečně automatizované jízdy. Za tím účelem si udržuje dokonalý přehled o okolní dopravní situaci. Vylepšené kamerové a radarové systémy umožňují „vidět“ do vzdálenosti až 500 metrů. Asistent mrtvého úhlu dokáže ještě tři minuty po vypnutí zapalování monitorovat okolí auta pro bezpečně vystupování z vozu, a to u všech dveří!
Nová třída A je standardně vybavena rozšířeným aktivním brzdovým asistentem, který efektivně podporuje řidiče a v závislosti na situaci dokáže zmírnit intenzitu nárazu do pomalejšího, zastavujícího nebo stojícího vozidla vpředu, nebo mu zcela zabránit. Podobně dokáže reagovat i na možnost kolize s chodci nebo cyklisty. PRE-SAFE® PLUS dokáže rozpoznat i hrozící kolizi zezadu. Okenní airbagy pokrývají na rozdíl od mnoha konkurentů také střešní sloupky A, a poskytují tak cestujícím v celé oblasti lepší ochranu.

Die neue A-Klasse Kroatien 2018; W177

Svižná jízda s výkonem až 416 koní

Nová třída A je na přání nabízena i jako 4kolka, s trvalým pohonem všech kol 4MATIC, pohon všech kol se sportovní charakteristikou byl zdokonalen a nabízí nyní ještě větší potěšení z jízdy a vyšší hospodárnost. Podvozek je agilní a komfortní. Standardní výbava zahrnuje 16“ kola. DYNAMIC SELECT se dodává standardně a na povel tlačítka nabízí individuální zážitky z jízdy také odlišným nastavením podvozku ve spojení s aktivními variabilními tlumiči (výbava na přání). Nová třída A je výhradně nabízena s novými, hospodárnými motory. K dispozici budou 4 dieselové motory a 8 benzinových, s výkonem od 94 až do 416 koní! Pokud se Vám nové Áčko líbí tak jako nám, pak vězte, že nejlevnější verze startuje (A 180, 116 k) na ceně 721 160 Kč.

 

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018