PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Luxusní SUV DS 7 CROSSBACK hýčká

10. 11. 2018

Automobilka DS otevírá svou další kapitolu. Právě nyní uvádí na trh vytříbený model DS 7 CROSSBACK. Toto esúvéčko zaujme rafinovaným designem s chic detaily, moderními technologiemi a zajímavou nabídkou služeb, které my ženy oceníme.

ds 7 crossback

ds 7 crossback

Nové SUV DS 7 CROSSBACK navazuje na legendární model DS 19, z jehož designu přímo čiší odvaha jít zcela vlastní cestou a tvořit nové směry a trendy. DS 7 CROSSBACK se nachází v oblíbeném segmentu SUV střední třídy, ale díky své elegantní rafinovanosti a výjimečnému smyslu pro detail je nezaměnitelným modelem.

Pro nový model DS 7 CROSSBACK je charakteristická maska s designem mřížky s diamantovým efektem, uprostřed níž je umístěno logo DS. Ostré hrany předního a zadního blatníku tvoří propracovanou krásu SUV i z bočního pohledu. Zezadu oproti tomu vynikne zakřivené obepínající víko zavazadlového prostoru. LED přední světlomety DS ACTIVE LED VISION se po otevření purpurově rozsvítí a otočí o 180°. Zadní světla využívají technologii 3D Full LED a vytvářejí trojrozměrný motiv šupin, přímo inspirovaný avantgardním stylem posledního koncepčního vozu značky DS E-Tense.

ds 7 crossback Opera

ds 7 crossback Opera

Luxusní interiér

Interiér nabízí dva 12palcové displeje. První HD displej je mezi SUV novinkou: usnadňuje navigaci, používá se jako multimediální rozhraní a ovládá se přes něj celá nabídka DS Connect i Mirror Screen. Druhý displej s možností osobního nastavení, slouží jako digitální sdružený přístroj.

DS 7 CROSSBACK dodržuje rovněž principy, které se objevily u posledních modelů DS. Ve voze se tak objevují prvky, které jsou typickým znakem značky: zpracování sedadel Bracelet s perlovým prošitím, které je použito i u palubní desky a dveřních panelů. U páčkových přepínačů toggle-switches na středové chromované konzole bylo použito zpracování kůže s motivem „Clous de Paris“. Značka DS se u tohoto vysoce technologického a zároveň tradičního SUV opět rozhodla pro partnerství s firmou B.R.M Chronographes, která vyrobila exkluzivní pohyblivé hodinky B.R.M E180. Ty majestátně trůní na palubní desce a při nastartování vozu DS 7 CROSSBACK vyskočí z pouzdra a otočí se.

Značka DS si zvolila exkluzivní technologii FOCAL ELECTRA®, kterou tvoří čtrnáct reproduktorů pečlivě rozmístěných v interiéru, aby se do vynikající hudební atmosféry mohli ponořit cestující vpředu i vzadu. Systém Hi-fi Premium Focal Electra ® okouzlí ve světové premiéře i ty nejnáročnější milovníky hudby, kteří si chtějí při cestě užívat radosti bez hranic…

Bezpečnost na prvním místě

Jak se na vrcholný model značky sluší, je DS 7 CROSSBACK rovněž doslova výkladní skříní nejmodernějších automobilových technologií. Pod označení DS Safety je integrováno šest hlavních funkcí, díky nimž je jízda výrazně bezpečnější: DS Night Vision, DS Driver Attention Monitoring, DS Active LED Vision, aktivní sledování mrtvých úhlů, automatické nouzové brzdění a rozšířený systém čtení dopravních značek. Nejmodernější technologie nočního vidění DS Night Vision využívá infračervenou kameru umístěnou vpředu v masce chladiče, která na silnici rozpozná chodce či zvířata až do vzdálenosti 100 metrů. DS Driver Attention Monitoring je vysoce propracovaný systém zjišťování úrovně pozornosti řidiče, který rovněž využívá infračervenou kameru, tentokrát umístěnou nad volantem, a permanentně analyzuje řidičovy projevy a směr jeho pohledu, aby byla včas odhalena nebezpečná mez nepozornosti. K bezpečnosti velmi výrazně přispívají také světla DS Active LED Vision, která dokáží přizpůsobit světelný paprsek z hlediska šířky i dosahu podmínkám na silnici a rychlosti vozu a mají dosvit přes 500 m.

ds 7 crossback

Zavazadlový prostor má objem 555 litrů a interiér poskytuje nadprůměrný dostatek místa všem cestujícím vpředu i vzadu.

Zákazníci mohou dle svých preferencí volit z pětice spalovacích motorů. Na výběr jsou tři zážehové – THP 225 S&S, THP 180 S&S nebo PureTech 130 S&S (k dispozici později), a dva vznětové BlueHDi 130 S&S nebo BlueHDi 180 S&S. V závislosti na konkrétní motorizaci lze vybrat buď manuální šestistupňovou převodovku nebo zcela novou automatickou osmistupňovou převodovku EAT8, která se v tomto SUV od DS představuje ve světové premiéře. Technologický vrchol představuje verze E-Tense s plug-in hybridním pohonným ústrojím (k dispozici ve 2.pol. 2019), které je tvořeno zážehovým motorem o výkonu 200 koní a dvěma elektromotory s výkonem 80 kW. Celkový výkon soustavy je 300 koní. DS 7 CROSSBACK E-Tense dokáže při plně nabitých bateriích ujet až 60 km čistě na elektřinu, stejně tak díky elektromotoru na zadní nápravě disponuje tato verze v případě potřeby i účinným pohonem všech kol 4 x 4.

Dokonale tlumí nerovnosti

Skutečnou technologickou lahůdkou je komfortní systém odpružení DS Active Scan Suspension, který je stejně vizionářský, jako v roce 1955 hydropneumatické odpružení prvního modelu DS 19. Filozofií systému DS Active Scan Suspension je předvídání, neboť tento systém odhaluje díky kameře za čelním sklem a dalším čidlům nedokonalosti vozovky 5 metrů před automobilem a nepřetržitě působí separátně na jednotlivé tlumiče s cílem za každé situace a na každém povrchu poskytnout ten nejlepší možný cestovní komfort a jistotu.

100% servis pro majitelky DS

Značka DS je velmi progresivní a přináší českým klientům nebývale vysoký standard péče. V exkluzivním programu ONLY YOU nabízí řadu individuálních služeb, k nimž má zákazník přístup jak telefonicky, tak přes aplikaci MyDS, jež se záhy stane každodenním partnerem všech majitelů vozů DS. Značka nabízí rovněž prémiovou asistenční službu na cestách DS Asistence či službu pick up DS VALET, která funguje jako vyzvednutí či doručení vozu DS na požadovanou adresu, přičemž ji lze samozřejmě využít i v případě pravidelného servisu či údržby vozu DS.

Jen jedno místo nákupu

Modely automobilky DS lze nakupovat pouze v DS STORE v Praze na Černém Mostě. Model DS 7 Crossback startuje ve verzi 1.5 BlueHDi 130 MAN6 95 kW na ceně 895 000 Kč. Vrchloná výbava Grand Chic s motorizací 1.6 PureTech 225 EAT8 165 kW bude stát až 1 215 000 Kč.

Co dodat? Těšíme se na testování tohoto modelu…

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018