Nová generace „dámského“ Audi Q3

4. 1. 2019

Audi zahajuje prodej nové generace oblíbeného modelu Q3. Nové kompaktní SUV osloví progresivním designem a prostorným, variabilním interiérem. Zároveň nabízí technické inovace z vyšších tříd a zdokonalený podvozek. 

Nové Audi Q3 zůstává kompaktním SUV. Uvnitř však nabízí ještě více prostoru a variability v kombinaci s technickými inovacemi, které byly dosud vyhrazeny pouze modelům vyšších tříd. Jako příklad můžeme zmínit vyspělé asistenční systémy, dotykově ovládaný multimediální systém nebo Matrix LED světlomety, tyto novinky zvyšují komfort a bezpečnost. To vše podtrhuje atraktivní design s charakteristickými prvky vozů SUV Audi.

Audi Q3

Nové Audi Q3 se nabízí ve třech výbavových liniích. Základní verzi rozšiřuje linie Advanced a na vrcholu stojí provedení S line.  Již ve standardním provedení zahrnuje například světlomety s LED technologií, upozornění opuštění jízdního pruhu, 17“ litá kola, digitální přístrojový štít, USB rozhraní pro nabíjení externích zařízení a zadní posuvnou lavici. Pro všechny výbavové linie je k dispozici zvýhodněný paket výbavy Gravity.

Audi Q3 přichází na český trh s pestrou paletou motorů. Vstupní verze je poháněna zážehovým motorem 1.5 TSI s nejvyšším výkonem 110 kW (150 k) a maximálním točivým momentem 250 N.m. Audi Q3 35 TFSI se 6stupňovou mechanickou převodovkou zrychlí z nuly na 100 km/h za 9,6 sekundy.  Stejné hodnoty platí také pro Audi Q3 35 TDI s převodovkou S tronic nebo lze tento pohonný agregát kombinovat s manuální převodovkou a pohonem všech kol quattro. V tomto případě zrychlí kompaktní SUV z 0 na 100 km/h za 9,3 sekundy. Kultivovaný dvoulitrový turbodiesel modelu Audi Q3 35 TDI dosahuje rovněž nejvyššího výkonu 110 kW (150 k), ale jeho maximální točivý moment je 340 N.m.

Audi Q3

Nejsilnější provedení Q3 pak nabízí ve standardu pohon všech kol quattro a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic. Konkrétně jde o motory 2.0 TFSI ve dvou výkonových verzích (140 kW/190 k a 169 kW/230 k) a o další verzi motoru 2.0 TDI (140 kW/190 k). Audi Q3 40 TFSI s maximálním točivým momentem 320 Nm zrychlí z klidu „na sto“ za 7,4 sekundy a jeho nejvyšší rychlost je 220 km/h. Ještě sportovnější dynamiku nabízí Audi Q3 45 TFSI disponující maximem točivého momentu 350 N.m. V tomto případě je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou 6,3 sekundy, zatímco nejvyšší rychlost činí 233 km/h. Vrcholný turbodiesel Audi Q3 40 TDI poskytuje řidiči maximální točivý moment 400 N.m v širokém rozsahu otáček od 1750 do 3250 min-1. I tato verze tak přesvědčí pozoruhodnou dynamikou, kterou ilustrují hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,0 sekundy a nejvyšší rychlosti 221 km/h.

Kompaktní SUV je sériově vybaveno mimo jiné digitálním panelem přístrojů, audiosystémem MMI Radio včetně rozhraní Bluetooth, multifunkčním volantem obšitým kůží, klimatizací a světlomety LED. U příležitosti uvedení kompaktního rodinného SUV na trh nabízí Audi svým zákazníkům speciální edici „edition one“. Její rozsáhlá výbava vychází z verze S line s mimořádně sportovním exteriérem. Kromě sportovního podvozku, 20“ kol a světlometů Matrix LED zahrnuje navíc také sportovní sedadla, kůží obšitý volant s dole zploštělým věncem, paket osvětlení kontur a dekoračního osvětlení. Pro karoserii jsou na výběr laky ve sportovním odstínu oranžová Puls nebo v elegantní barvě šedá Chronos.

Audi Q3

Nové Audi Q3 má výrazně sportovnější charakter než předchůdce a na první pohled zaujme markantní osmiúhelníkovou maskou chladiče Singleframe, velkými otvory pro přívod vzduchu a svalnatě tvarovanými blatníky nad podběhy kol. Kompaktní SUV v porovnání s první generací ve všech směrech povyrostlo. Díky vnějším rozměrům 4484 x 1849 x 1585 mm a rozvoru, který je o 77 mm delší než u předchozího modelu Q3, naleznou cestující v interiéru velkorysý prostor. A k tomu bezpočet možností pro jeho využití. Podélně posuvná zadní sedadla s nastavitelným sklonem opěradla, výškově nastavitelná podlaha zavazadlového prostoru a všudypřítomné odkládací schránky a přihrádky zaručují mimořádnou všestrannost a variabilitu. V závislosti na uspořádání zadních sedadel poskytuje zavazadlový prostor objem 530 až 1525 litrů.

Audi Q3

Stejně jako pro modely Audi vyšších tříd je i pro nové Audi Q3 k dispozici řada inovativních asistenčních systémů, včetně adaptivního asistenta řízení vozidla, který kombinuje funkce adaptivního tempomatu, asistenta pro jízdu v dopravní koloně a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu. Řidiče tak podporuje při řízení v příčném i podélném směru, což představuje zejména při cestování na dlouhé vzdálenosti výrazné zvýšení komfortu. Součástí sériové výbavy jsou bezpečnostní systémy Audi pre sense basic, Audi pre sense front, asistent pro změnu jízdního pruhu Audi side assist a aktivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu Audi active lane assist. Nejvyšší úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti nového modelu Audi Q3 potvrdily nedávné výsledky náročných testů Euro NCAP.

Kompaktní rodinné SUV lze již u českých prodejců Audi objednávat ve třech výbavových liniích. Ceny modelu Q3 začínají od 865 900 Kč včetně DPH a čtyřleté záruky s nájezdem 120 000 km.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018