Nová Peugeot 208 pro nás holky

19. 12. 2019

Nová „dvěstěosmička“ je vážně dobrá! Má styl, sexappeal a neuvěřitelně snadno se řídí. Nikoliv náhodou patří do sedmičky Světového auta roku – Car of the Year 2020. Nová generace Peugeot 208 je součástí přechodu celé značky směrem k luxusnějším kategoriím aut. Peugeot 208 nyní láká přitažlivým vzhledem s chromovými prvky, pohodlím, inovacemi a nejmodernějšími technologiemi. 

S kolegyní z přáteleného blogu Autokabelky Veronikou Petrů si o autech a módě dokážeme povídat hodiny. Tisková konference k uvedení nového modelu Peugeot 208 nám proto utekla jako když jdeme na manukúru. .-)

Veronika Petrů otestovala Peugeot 208

Okamžitě rozpoznatelná přední strana obratně kombinuje vizuální podpis ve stylu nového Peugeotu 508 ve spodní části a světelný podpis se 3 drápy ve světlometech Full LED. Přední nárazník tvoří jedinou linii, v jejímž středu je zasazena mřížka chladiče s jediným výstupním otvorem a logem značky Peugeot. Na špičce kapoty je umístěn znak 208.

Ve verzi GT Line nebo GT jsou podběhy kol doplněny černě lakovanými lištami: silueta se tak zjemní a průměr kol se vizuálně zvětší. U těchto luxusnějších verzí jsou 17palcová kola zdobena našroubovanými přizpůsobitelnými vloženými prvky, které zlepšují aerodynamiku.

Pro zadní stranu vozu nový Peugeot 208 je podobně jako pro vozy Peugeot 3008, 5008 a 508 typický černý pás sahající přes celou šířku víka zavazadlového prostoru a spojující světla tvořená 3 drápy (rozsvícená ve dne i v noci). Celek působí precizně a energicky. Zadní difuzor je k dispozici v černé lakované povrchové úpravě a v závislosti na motoru může být vylepšen chromovými koncovkami výfuku.

Peugeot 208

Velkou novinkou v Peugeot 208 je inovativní palubní počítač v podobě Peugeot i-Cockpit©. Vyvýšený přístrojový panel je nově v provedení 3D. Tajemstvím Peugeot i-Cockpit® 3D je zobrazení informací ve dvou úrovních. Na zvýšenou digitální desku jsou promítány informace ve formě hologramu. Údaje jsou dynamické, zobrazují se blíž k očím řidiče v závislosti na své důležitosti nebo naléhavosti, čímž se zvyšuje reaktivita přibližně o půl sekundy. Nad přepínači v centrální části je k dispozici dotykový displej v provedeních 5, 7 nebo 10 palců, v závislosti na úrovni výbavy a zvolené příplatkové výbavě.

Peugeot 208 příjemný na dotek

Materiálů v interiéru je radost se dotýkat, zarovnání dokonalé a ovladače jsou rozumně rozmístěné. Od verze výbavy Active je palubní deska měkčená a ve střední části je ozdobná lišta karbonového vzhledu. Velká pozornost byla věnována velikosti a uspořádání úložných prostorů. Kromě kapes ve dveřích a schránky před sedadlem spolujezdce jsou v ose vozu k dispozici 3 odkládací zóny. Velmi praktický je také držák na telefon pod středovým panelem. Zavazadlový prostor nové 208 je prostorný a nabízí 366 litrů objemu.

Veronika Petrů otestovala Peugeot 208

Obratnost v městském provozu bude bez debat předností Peugeot 208. Řízení modelu Peugeot 208 je od prvního okamžiku zábava. Volant krásně padne do ruky a je příjemně přeposilovaný. Řada asistenčních systémů se rozrostla do úrovně obvykle vyhrazené pouze vyšším segmentům trhu.

Veronika Petrů otestovala Peugeot 208

Nový Peugeot 208 je nabízen se třemi možnými pohony: elektrickým, benzinovým nebo naftovým. Nový Peugeot 208 má v nabídce kompletní řadu spalovacích motorů poslední generace, které splňují normu Euro 6.d pro benzinové a Euro 6.d pro dieselové motory. Jedná se o 3 tříválcové motory o objemu 1.2 a jeden naftový čtyřválec 1,5. Motory PureTech 100 a 130 jsou k dispozici s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8, což v segmentu B představuje unikátní nabídku. Elektrický Peugeot e-208 s dojezdem 340 km bude uveden počátkem roku 2020.

Cenovka nového Peugeotu 208 (1.2 PureTech 75 koní) začíná na 295 000 Kč. V té nejvyšší výbavě a s motorem (1,2 PureTech 130 koní s 8stupňovým automatem) stojí Peugeot 208 538 000 Kč.

Veronika Petrů otestovala Peugeot 208

Kromě standardních odstínů karoserie a střechy Black Diamond nabízí nový Peugeot 208 paletu výrazných barev jako je například žlutá Faro s metalickým lakem, modrá Vertigo nebo červená Elixir s barevným vrchním lakem, který nás opravdu zaujal.

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018