Zdroj: archiv webu

Toyota Prius 4. generace

2. 4. 2016

První Prius byl představen již v roce 1997 a stal se po svém uvedení nejen prvním masově vyráběným hybridem na světě, ale i automobilovou ikonou, miláčkem amerických celebrit a prvním vozem, který udělal moderní technologie běžně dostupné. Nyní po 19 letech přichází na trh již 4. generace Priusu.

prius (3)
Foto: archiv webu

Vůz překvapí na první pohled svým výrazným designem. Aerodynamické tvary jsou kombinovány s atypickými světly a charakteristickou zádí. V interiéru se všechny důležité informace soustředí do středového panelu. Budíky v podobě digitálního displeje se nachází nad velkou centrální dotykovou obrazovkou a výdechy ventilace. Podle nás je interiér povedený a novému Priusu velmi sluší.

prius-int-03
Foto: archiv webu

Výrobce slibuje díky novému hybridnímu hnacímu ústrojí ještě nižší spotřebu – 3,3l na 100 kilometrů. Rovněž nabíjení akumulátorů je oproti svému předchůdci rychlejší. Prius však kromě ekologických parametrů, pohodlí a futuristického interiéru nabídne i propracované prvky bezpečnosti. V novém Priusu se balíček bezpečnostních technologií, rozšířil o adaptivní tempomat řízený radarem a funkci rozpoznávání chodců. Nový Prius je již v prodeji za ceny startující na necelém milionu korun.

toyota-20prius-ext-03
Foto: archiv webu

 

 

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018