Nové hybridní SUV DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4

12. 2. 2020

O modelu DS 7 CROSSBACK, jednom z nejstylovějších SUV na trhu, se poslední půl rok zmiňujeme poměrně často. Avantgardní design, vytříbené materiály a pokročilé technologie jsou důvodem, proč je DS 7 Crossback už nyní ikonou stylu. Značka DS nyní uvedla (po naftové a benzinové variantě) také plug-in hybridní verzi E-TENSE o výkonu 300 koní s pohonem všech kol, která jede naproti trendu omezování emisí.

Base de donnée : Astuce Productions

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 se pyšní výkonem 300 k a pohonem všech čtyř kol s dojezdem až 58 km ve 100% elektrickém režimu, emisemi 31 g CO2 na kilometr a průměrnou spotřebou benzinu 1,3 l na 100 km, podle nového schváleného cyklu WLTP. Motor PureTech o výkonu 200 k je podporován dvěma elektrickými motory, které zajišťují 110 k (vepředu) a 112 k (vzadu). Jsou napojeny na 8stupňovou automatickou převodovku poskytující kombinovaný výkon 300 k a točivý moment 520 Nm distribuovaný převodovkou s pohonem 4 kol.

Base de donnée : Astuce Productions

Vzhledem k tomu, že se jedná o dobíjecí hybridní model, může se u vozu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 nabít baterie z 0 na 100 % ve speciální zásuvce 32 A za necelé 2 hodiny. Díky pokročilému systému rekuperace energie, lze baterii nabíjet také za jízdy. Tento systém byl vyvinut na základě vítězných zkušeností společnosti DS v závodech elektrických  formulí Formule E, kde jsme získali titul mistrů světa.

Francouzi mají styl a design v krvi. Při každém pohledu na DS 3 CROSSBACK lze najít nějaký zajímavý detail, křivku nebo zlom. Originální je už samotné odemčení vozu, kdy full LED světlomety rozehrají menší taneční kreace.

Motiv tvaru diamantu prostupuje celým interiérem. Palubní deska a výplně dveří jsou čalouněny semišem, sedadla kvalitní kůží ve s motivem luxusního pásku od hodinek Bracelet. Okolí řidičky vévodí dva obří displeje. Jeden plní funkci přístrojového štítu. Druhý je dotykový a slouží jako přístup k infotainmentu a nastavení vozu. Ovládání funkcí napomáhá rychlá odezva a logika jejich skladby.

Výrobcem udávaný objem zavazadlového prostoru 555 litrů patří mezi SUV střední třídy k průměrným hodnotám.

www.laurentnivalle.fr

Se svými motory a dokonale umístěnou baterií poskytuje DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 naprosto stejně velký prostor interiéru jako ostatní modely této řady. Charismatický styl a dokonalost, kterou se vozy DS proslavily, jsou plně využity jedinečným výběrem materiálů, jako je Alcantara, kůže Claudia nebo nejluxusnější kůže Nappa a nádhernými podpisovými prvky, například perlovým prošitím a gilošovaným dekorem některých částí interiéru s motivem Clous de Paris.

Nabízená technologie se však neomezuje pouze na pohonné systémy. DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 poskytuje DS CONNECTED PILOT, což je poloautonomní řídicí systém úrovně 2, DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, elektricky ovládaný tlumič vibrací, DS PARK PILOT, který vám umožní parkovat bez nutnosti dotýkat se volantu a systém DS SAFETY, který sdružuje všechny bezpečnostní prvky potřebné pro řízení v dnešním světě.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 je k dispozici s novou světlou barvou karoserie Cristal Pearl a interiérem s inspirací DS RIVOLI v odstínu Pebble Grey. Vůz je dostupný k vyzkoušení a objednání v DS STORE Praha a také na pobočce DS v Ostravě u společnosti KODECAR. Jeho cena začíná na 1 395 000 Kč za verzi výbavy So Chic.

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018