Nové Subaru Forester e-Boxer

7. 12. 2019

Legendární SUV Subaru Forester otevírá svou další kapitolu. Na český trh totiž vstupuje jeho pátá generace, kterou naše redakce měla možnost shlédnout na vlastní oči a zažít na vlastní kůži. Vedle nejmodernějších technologií, moderních bezpečnostních funkcí a 5 hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP se může pochlubit upraveným vzhledem a hlavně hybridním pohonem e-Boxer.

Forester_US_Limited_SideStyle_r2_L

Nový Forester s mildhybridním pohonem e-Boxer využívá pro elektrickou jízdu 118V lithium-iontovou baterii, která nyní přispívá k nižší spotřebě ve městě. Oproti 4. generaci je sice nový Forester o 110 kg těžší, ale v městském provozu je úspornější a ušetří až 11 % spotřeby oproti benzinovému motoru. Optimalizovaný režim I-MODE nabízí nižší spotřebu paliva a režim S-MODE zajišťuje větší zrychlení a tím i vzrušivější jízdu, zejména na točitých cestách.

2018NYAS_Forester_460_low

Subaru Forester AWD zůstává i ve své 5. reinkarnaci odolným parťákem do nepohody s pohonem všech kol. Systém X-MODE s dodatečným režimem Deep Snow/Mud zajišťuje výkon a kontrolu při jízdě v ještě náročnějších podmínkách s podporou kroutícího momentu elektromotorem a to s okamžitou odezvou.

Forester_US_Limited_FrontStyle_r4_L

Subaru Forester 2019 – nejbezpečnější auto  ve své třídě 

V testech ochrany dětských pasažérů v nárazových testech Euro NCAP dosáhl Forester dosáhl ve svém segmentu vůbec nejlepšího hodnocení (91 %) a exceloval také v ochraně dospělých (97 %). Evropská verze s hybridním pohonem e-Boxer zároveň ziskem pěti hvězd jasně dokázala nejvyšší bezpečnostní standard v ochraně vysokonapěťových komponentů, účinně integrovaných mimo deformační zóny vozu. Například lithium-iontový akumulátor je spolu s výkonovou elektronikou umístěn v masivní schránce v přední části podlahy zavazadlového prostoru. Je navržen tak, aby odolal i nárazu zadní částí do sloupu.

Další významnou oblastí jsou asistenční systémy, kde Subaru exceluje díky unikátnímu systému EyeSight, stejně jako přístup k ochraně chodců. V novém Foresteru e-Boxer je nyní nový systém automatického brzdění při couvání, nová technologie sledování řidiče s funkcí detekce tvář, která rozpoznává příznaky ospalosti, únavy a nepozornosti řidiče a také nová technologie sledování řidiče s funkcí automatického nastavení polohy sedadla, sklonu zpětných zrcátek a nastavení klimatizace pro každého uloženého řidiče.

2018NYAS_Forester_480_low

Šířka nového Subaru Forester vzrostla o 2 cm a prostor pro posádku na předních sedadlech je tak ještě větší. O více než 3 cm je zvětšený také prostor mezi předními a zadními sedadly, což přispívá k většímu pohodlí. Víko zavazadlového prostoru se nyní automaticky otevírá rychleji a kufr nabízí 509 litrů objemu.

2018NYAS_Forester_530_low

 

Cena nového Subaru Forester e-Boxer (ES ACTIVE LINEARTRONIC 110 kW 150k) startuje na ceně 900 000 Kč.

Forester_US_Limited_RearStyle_r5_L

Sdílet článek:

Více na webu Subaru

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018