Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Nový Ford Puma je tu

2. 3. 2020

Snem mnoha žen je, aby bylo auto nafukovací. Nový Ford Puma takový je. Ve flexibilně řešeném kufru, který jde otevírat bezdotykově, můžete převážet například i metrové rostliny a díky použitému materiálu a výpustní zátce tento prostor vymýt vodou. Tento úsporný mild-hybrid umí během cesty hýčkat masážní funkcích v sedadlech. A v městských uličkách se s ním krásně parkuje.

Ford Puma Auto_10
Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Chytrý infotainment

Díky FordPass Connect jde infotainment v Pumě jednoduše spárovat s chytrým telefonem přes aplikaci. Na dálku tak jde auto jde odemykat, zamykat, nastartovat a v zimě si auto vyhřát na příjemnou teplotu.

Nový digitální přístrojový štít je tvořen plně konfigurovatelným 12,3“ displejem. Inovativní konstrukce zobrazovací plochy poskytla designérům větší svobodu při návrhu tvaru displeje než u běžných obrazovek. Díky 24bitové „true color“ technologii vykresluje displej informace a grafické prvky ve vysokém rozlišení a plném barevném spektru. Proto méně namáhá oči a lépe se čte.

Na přání dodávaný audiosystém B&O o výkonu 575 wattů má deset reproduktorů včetně subwooferu o rozměrech 150 x 200 mm. Po interiéru jsou reproduktory rozmístěné takovým způsobem, aby měli všichni cestující z poslechu podobný vjem jako v koncertní síni. Zpracování zvuku zajišťuje digitální zesilovač o výkonu 575 W a nechybí ani funkce prostorového efektu Surround Sound.

Ford Puma Auto_106
Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Interiér jako dělaný pro raubíře

Řidičky milující čistotu potěší, že jsou sedadla Pumy opatřena snímatelnými a pratelnými potahy. Díky elegantnímu integrovanému zipu lze potahy snadno sejmout jednou rukou, což významně usnadní údržbu interiéru nejen v rodinách s malými dětmi nebo domácími mazlíčky. Luxusní atmosféru interiéru umocňuje vinylový volant, dekorační prvky dřevěného vzhledu na palubní desce a moderní geometrické vzory na textilních výplních dveří.

Ford Puma Auto_119
Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Tajemství v kufru

Flexibilní zavazadlový prostor v Pumě skrývá speciální úložný prostor s vypouštěcí zátkou, tzv. Megabox s 80 litry objemu. Dohromady je celkový objem kufru 465 litrů. Specialitkou nové Pumy je také velice praktické, bezdotykové ovládání pátých dveří.

Optimální počet koní pod kapotou

Ford Puma je úsporný mild-hybrid, nabízející výkon a dynamiku, a to i v závislosti na různých jízdních režimech. Puma tak nabízí přeplňovaný litrový tříválec Ecoboost o výkonu 125 koní (v kombinaci s manuální 6stupňovou nebo automatickou 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou), anebo mild-hybrid, jehož základem je stejný motor, ale výkon této verze je zajímavějších 155 koní (v kombinaci se 6stupňovou manuální převodovkou).

Ford Puma Auto_86
Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Bezpečnost nade vše

Puma přináší rovněž pokročilé asistenční technologie, které zpříjemňují a usnadňují jízdu, jako je například systém udržování v jízdním pruhu, sledování mrtvého úhlu, adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, s rozpoznáváním dopravních značek a vedením uprostřed jízdního pruhu nebo upozornění na nebezpečí na trase (využívající  zabudovaného modemu FordPass Connect).

Údaje služba získává od místních úřadů, záchranných složek i dalších vozidel, připojených do tzv. cloudu. Informace se mohou týkat práce na silnici, stojících vozidel, chodců či zvířat pohybujících se ve vozovce.

Jako první Ford segmentu B nabízí nová Puma širokoúhlou zadní kameru s pozorovacím úhlem 180 stupňů. Její obraz se přenáší na dotykovou obrazovku na palubní desce. Řidič má díky ní při couvání lepší přehled o osobách pohybujících se za vozem nebo o překážkách, které by ve zpětném zrcátku mohl přehlédnout.

Nezávislá organizace Euro NCAP udělila Fordu Puma za bezpečnost maximálně možných pět hvězdiček. Za ochranu při obou typech bočního nárazu si Puma vysloužila plný počet bodů. Pozitivně byly hodnoceny rovněž asistenční systémy, od předkolizního asistentu přes inteligentní omezovač rychlosti až po systém navrácení do jízdního pruhu.

Ford Puma startuje na ceně 514 000 Kč. Ovšem akční nabídka pro český trh je už za 449 900 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018