Nové rodinné MPV: Opel Combo Life

5. 6. 2018

Opel naší redakci exkluzivně ukázal 5. generaci multifunkčního, rodinného modelu Combo, který byl vyvíjen společně s nevlastními bratry Peugeot Partner a Citroën Berlingo. Combo je maximálně prostorné empévéčko. Díky posuvným dveřím se snadno manipuluje s dětskými autosedačkami, které se do druhé řady sedadel vejdou rovnou tři!

combo

Za příplatek je možné mít v autě sedm sedadel. Jinak kufr nabízí objem 597 litrů. A pozor, za příplatek je k dispozici  verze s prodlouženým rozvorem, která v pětimístné konfiguraci nabízí zavazadlový prostor základního objemu 850 litrů.

_98A6178

Opel Combo je vybavené asistenčními systémy používanými v nejmodernějších osobních kompaktech nebo v modelech SUV. K nim patří např. systém monitorování únavy řidiče, couvací kamera se širokoúhlým záběrem 180°, head-up displej, systém optimalizace trakce IntelliGrip či komfortní prvky jako vyhřívání sedadel a volantu. Jednou z novinek v seznamu asistenčních systémů značky Opel je ochrana boků karoserie Flank Guard. Tento asistenční systém pomáhá chránit boky vozidla při manévrování v malých rychlostech v omezených prostorách.

Combo Life je jako dělané na pořádné výlety mimo město. Na přání dodávaný systém Intelligrip upravuje přenos točivého momentu na přední kola podle nastaveného režimu, přičemž podle potřeby dovolí i jistou míru prokluzu poháněných předních kol. To vše zaručuje optimální trakci a bezpečné jízdní vlastnosti bez ohledu na to, zda Combo Life jede blátem, po písku, mokrém povrchu nebo po sněhu.

_98A5926

Combo Life nabízí i moderní systémy infotainmentu Opel, kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto, které mohou být vybaveny dotykovým displejem formátu až 20,3 cm (8 palců). Pohodlí posádky dále zvyšují USB porty pro nabíjení mobilních telefonů a dalších zařízení vpředu a ve druhé řadě sedadel. Zásuvka 230 V přední části kabiny u podlahy umožňuje připojení laptopu. Kromě toho lze kompatibilní smartfony nabíjet i bezdrátově pomocí indukční plošky umístěné pod ovládacími prvky klimatizace.

Nové Combo Life bude k dispozici s tříválcovou benzinovou dvanáctistovkou či čtyřválcovou naftovou patnáctistovkou s výkonem až 130 koní. Motory budou propojeny s 5- nebo 6-stupňovými manuálními převodovkami, na přání bude k dispozici i 8-stupňová automatická převodovka, která představuje v tomto segmentu výjimečnou nabídku. Nový Opel Combi se bude prodávat od září a na konci roku přibude i pohon 4×4.

Sdílet článek:

Více na webu Opel

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018