Nový Renault ESPACE

11. 6. 2020

Rodinný Renault Espace bude mít od léta nový kabátek. Pátá generace je nově koncipována jako crossover s výrazným designem a vylepšenými technologiemi. Nový Espace v 5místé i 7místné verzi poskytuje komfort jako v business class, aby všichni na palubě cestovali na nejvyšší úrovni. Luxusní Espace (TCe 225 EDC nebo Blue dCi 200) pořídíte od léta za 1 229 000 Kč. Zde najdete, v čem je Renault Espace inovativní…

6048054_v0

Nový ostřejší pohled
Nový Espace má zepředu novou tvář, novou spodní mřížku chladiče a příčnou chromovanou lištu podtrhující charakteristický výraz.

Renault Espace má nové adaptabilní světlomety LED MATRIX VISION. Toto inteligentní adaptivní osvětlení zvyšuje bezpečnost, je výkonnější než tradiční LED reflektory a zvyšuje pohodu řízení při zapnutých dálkových světlech, která neoslňují ostatní řidiče díky neustálému přizpůsobování světelných kuželů provozu a ostatním účastníkům.

Přepracovaná záď Nového Espace zahrnuje nárazník zdůrazňující jeho charakter crossoveru. Zahrnuje dva sportovnější oválné výfuky. 100% LED světla rovněž nesou nový světelný podpis.

INITIALE PARIS nabízí u Nového Espace výběr mezi dvojím exkluzivním čalouněním kůži Nappa : Noir Titane /titanová čerň/ a Gris Sable clair /písková světle šedá/, což jsou i barvy výplně dveří. Toto čalounění je kromě nejkvalitnějších materiálů pečlivě zhotoveno a zvýrazněno dvojitým prošíváním, které zvýrazňuje i hloubku a ergonomický tvar sedadel. Sedadla řidiče i cestujících jsou masivní, vyhřívaná a odvětraná. Jsou elektricky nastavitelná v 10 směrech a vybavena opěrkami hlavy Relax pro lepší komfort.

6048042_v0Přepracovaná středová konzole
Středová konzole Nového Espace je elegantnější. Je rovněž praktičtější, neboť obsahuje nový uzavíratelný odkládací prostor s držákem nápojů, dvojicí USB portů a vstupem pro jack napravo od řadicí páky. Tato páka s elektrickým ovládáním umožňuje uvolnit prostor pod konzolí a vytvořit prostor pro odložení smartphonu s funkcí indukčního nabíjení.

Konzole obsahuje veškeré hlavní ovladače na dosah ruky: otočné kolečko pro přístup k multimediálnímu systému Renault EASY LINK, tlačítko nastavení MULTI-SENSE, elektrickou parkovací brzdu a nový ovládací knoflík « Auto-Hold ». Tato funkce udržuje vozidlo v klidu v případě, že parkovací brzda není zatažena.

6048051_

Multimediální systém Renault EASY LINK využívá zcela nové plynulé a individuálně přizpůsobitelné rozhraní, obdobně jako rozhraní smartphonu. Jeho displej 9,3 palců, orientovaný na výšku a lehce natočený k řidiči, zvětšuje palubní desku a dodává kabině modernější vzhled. Renault EASY LINK zahrnuje rádio, multimédia, telefonní spojení kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay, jakož i navigaci s vyhledáváním adres Google, cenami pohonných hmot a dopravními informacemi v reálném čase.

Přístrojový štít « Driver Display » a Head-up Displej
U verzí Intens a INITIALE PARIS Nový Espace nabízí 100% digitální zobrazování přístrojové desky s displejem 10,2 palce zejména možnost trojrozměrné navigace. Lze jej přizpůsobit individuálním požadavkům podle vybraného režimu MULTI-SENSE. Tento přístrojový štít « Driver Display » je doplněn Head-up displejem. Promítá tak nejdůležitější informace k řízení do přímého zorného pole řidiče pro větší komfort a bezpečnost.

5 nových režimů poslechu s prvotřídním zvukem BOSE
BOSE již více než 10 let partner Renaultu, vyvinul prvotřídní audiosystém pro Nový Espace, aby poskytl hutnější a zřetelnější zážitek na kterémkoli místě ve vozidle. S 12 silnějšími reproduktory nabízí třípásmový zvuk téměř na úrovni špičkové domácí hi-fi soupravy.

espace

Podvozek 4CONTROL Nového Espace je spojen s řízeným tlumiči, které zajišťuje stabilitu a optimální komfort za všech okolností. Až stokrát za vteřinu přizpůsobuje reakci tlumičů podle několika parametrů: stav vozovky, dynamické podmínky, činnost při řízení, zvolený režim řízení atd. Tento systém byl optimalizován za účelem zlepšení účinnosti a chování vozidla při překonávání překážek.

Požadavek vysokého výkonu
Nový Espace využívá poslední generace benzínových a dieselových motorů sortimentu Renault, odpovídajících již normám WLTP. Zvyšují výkonnost a zpříjemňují řízení, ale díky využitým nejnovějším technologiím též snižují emise.

Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018