PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Rodinný kombík do terénu Volvo V60 Cross Country

30. 9. 2018

Volvo představilo novou Cross Country verzi kombi V60. Stejně jako model V60, je verze Cross Country představitelem klasického švédského rodinného kombi. Mimoto se však může pochlubit schopností zdolávat nezpevněné cesty. Model Cross Country představuje poslední přírůstek do nové modelové řady švédského výrobce.

New Volvo V60 Cross Country exterior

Světlá výška Volva V60 Cross Country je zvýšená oproti základnímu modelu o 75 mm, součástí standardní výbavy jsou pohon všech kol, asistent pro bezpečný sjezd prudkého svahu, elektronické řízení stability, kontrola trakce v zatáčkách a offroadový jízdní režim.

New Volvo V60 Cross Country interior

Standardní výbava vozu zahrnuje systém City Safety s funkcí automatického brzdění a s dalšími asistenčními prvky, jejichž úkolem je pomoci řidiči vyhnout se potenciální kolizi. Jedná se o jediný systém, který dokáže rozpoznat chodce, cyklisty a velká zvířata. Dále je zde asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist poslední generaces, systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a další. Ke zvýšení bezpečnosti přispívá také na příplatkový systém varování před křížením cesty jiným vozidlem.

New Volvo V60 Cross Country exterior

Mezi přednosti nového modelu patří také infotainment systém Sensus Connect, který je plně kompatibilní s rozhraními Apple CarPlay, Android Auto a se sítí 4G a zajišťuje internetové připojení. Prostřednictvím intuitivního dotykového displeje ve stylu tabletu lze ovládat funkce vozu, navigaci, online služby i zábavní palubní aplikace.

Nové Volvo V60 Cross Country bude dostupné s benzínovým motorem T5 AWD a v naftové variantě D4 AWD. V další fázi budou následovat mild hybridní a plug-in hybridní varianty.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018