PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Rodiny pomáhají s vývojem autonomních vozů

2. 1. 2018

Volvo pokročilo s pomocí švédských rodin do další fáze vývoje autonomně řízených aut. Rodiny budou testovat modely Volvo na veřejných silnicích, aby mohly následně poskytnout automobilce zpětnou vazbu v podobě svých dojmů.

Autonomous Driving Brain in <a class='otherlink' href='https://www.zenavaute.cz/category/vse-o-me-znacce-auta/volvo/'>Volvo</a>'s XC90 Drive Me car

Modely Volvo XC90 dostaly v rámci projektu Drive Me již první dvě rodiny. Se začátkem letošního roku je budou následovat další tři rodiny a během dalších čtyř let se do projektu zapojí až 100 osob. Příspěvkem obou rodin do projektu budou informace, které umožní inženýrům společnosti sledovat jejich každodenní využívání vozu a interakci s ním cestou do práce, při vyzvedávání dětí ze školy nebo při běžné cestě na nákupy.

The Simonovski family

Během prvních stadií projektu budou muset řidiči z řad rodinných příslušníků držet ruce na volantu a neustále dohlížet na chování vozu. Nicméně v průběhu doby budou postupně představena všem účastníkům projektu vozidla s mnohem vyspělejšími asistenčními systémy, k jejichž používání budou muset „řidiči“ projít školením. Volvo má v plánu uvést vozidla s plně autonomním řízením do prodeje od roku 2021, přičemž ve vývoji automaticky řízených automobilů hrají zásadní roli data získaná v rámci tohoto projektu.

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018