Art Parking: vyrazte s autem za kulturou

6. 5. 2020

Koncerty, divadla, filmy. Konečně je opět možné být jejich součástí naživo! Vyrazte v bezpečí svého auta na parkoviště Pražské tržnice nebo Nákladového nádraží Žižkov a podpořte multižánrový festival Art Parking. Na principu drive-in nabízí divákům v automobilech desítky divadelních představení, koncertů i filmových projekcí.

Art Parking – Kultura v bezpečí auta

Buď jako pan Václav a přijeď na živé umění – bezpečně!

Zveřejnil(a) Art Parking dne Středa 8. dubna 2020

Živé umění potřebuje sdílený okamžik „tady a teď“

Cílem festivalu Art Parking je umožnit bezpečné setkání člověka s živým uměním, které se neomezuje na streamování on-line vysílání, ať už divadelních inscenací, koncertů, nebo virtuální společné sledování filmů.

„Nechceme se ustreamovat k smrti, živé umění potřebuje živého diváka a naopak,“ vysvětluje dramaturg festivalu Karel Kratochvíl, který chce nabídnout prostor co nejširší škále performerů napříč žánry, jež jsou současnou situací postiženy.

Hudební dramaturgie festivalu Art Parking je široce rozkročená od rocku přes koncerty klasické hudby až po hiphop. Na festivalu vystoupila například Vypsaná fixa, chystá se koncert Znouzectnosti, ale i Pavla Šporcla.

Divadelní linka sleduje tvorbu nezávislých divadel, akcentuje přitom pohybové a taneční inscenace.

Filmová dramaturgie vzniká ve spolupráci se společností Aerofilms a v čase omezeného cestování nabídne divákům možnost vyrazit do zajímavých destinací alespoň prostřednictvím filmového plátna. Autokino promítá až třikrát denně a nabízí také dopolední projekce pro děti. Promítá se například snímek V Síti, Zelená kniha, Tenkrát podruhé a další skvělé snímky.

artparking_bratrivtricku_naceva_janhromadko_2048px-1047

Počet parkovacích míst je kvůli bezpečnosti omezený

Celý proces objednávky vstupenek, samotná kulturní produkce, včetně distribuce občerstvení, které si můžete objednat prostřednictvím sms, probíhá bezpečně a bezkontaktně z prostředí domova nebo osobního automobilu.

„Máte chuť na popcorn nebo (nealko)pivo? Stačí nám z auta poslat sms na číslo, které dostanete u vjezdu do areálu, a za chvilku vám hosteska vše donese až k okýnku,“ přibližuje Karel Kratochvíl.

Art Parking zaručuje kulturní zážitek bez nutnosti vystoupit z vozu a jakéhokoli fyzického kontaktu. Bezpečnost je zaručena, rozestupy mezi vozidly jsou větší než u parkovišť při nákupních centrech. Prodej vstupenek probíhá přes službu GoOut. Kompletní informace k programu najdete na www.artparking.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018