PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Cestujte s dětmi bezpečně o prázdninách

6. 6. 2017

V létě nejezdíme jen po krásách naší republiky, ale vydáváme se na delší trasy za poznáním a rekreací. A s námi samozřejmě i naše děti. Hodinové až dvouhodinové cesty se často změní na celodenní cestování. Právě v tomto čase zvýšeného pobytu v autě je vhodné se zamyslet nejen nad pohodlím, ale především nad bezpečností našich dětí.

aa (6)

Malé děti jsou stavěné jinak než dospělí, mají v poměru k tělu velké hlavičky, ale záda a krční páteř ještě nejsou dostatečně vyvinuté. Jestliže je autosedačka připevněna proti směru jízdy, slouží zároveň jako ochranný štít, který absorbuje každý náraz. Kolizní testy ukázaly, že u autosedaček připevněných proti směru jízdy, je tlak na krk dítěte pětkrát nižší než u autosedaček poutaných po směru jízdy.

Protisměrnému cestování dětí, ideálně až do věku čtyř let, se dlouhodobě věnuje norská značka BeSafe. Se zádržným systémem BeSafe Izi Modular, který se skládá z ISOFIXové báze a dvou různých autosedaček, zajišťuje maximální bezpečí jak miminkům, tak i malým cestovatelům do věku cca 4 let. Když miminko vyroste z „vajíčka“, sedačku lze jednoduše vyndat z báze a nasadit místo ní větší pro batolata.

Více na www.autosedacky-besafe.cz

 Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018