Sabina Kvášová na prezentaci modelu Formentor: foto CUPRA

Cupra Formentor a Leon jako součást lifestylu

3. 5. 2024

Španělská automobilka Cupra představila v záři reflektorů v madridském Palaco de Cibeles letošní žhavé novinky. Hvězdou, která nepotřebuje červený koberec, je crossover Cupra Formentor v novém outfitu a hothatch Cupra Leon v nové generaci. V Česku se objeví během léta.

Snimek-obrazovky-2024-05-02-v-17.01.22
NOVINÁŘSKÁ PREZENTACE v srdci Madridu: foto CUPRA

Virtuální modelové a modelky představující DNA značky Cupra, jako je posedlost designem nebo charakter rebelství, se staly působivými kulisami mezinárodní novinářské prezentace modelů Cupra Formentor a Leon v centru Madridu.

Oba dva modely se ukazují v inovovaném designovém stylu.

Novému zevnějšku dominuje přepracovaná příď s výrazným motivem žraločího nosu s působivými trojúhelníkovými světlomety Matrix LED a výrazné logo na přední kapotě.

Sabina Kvasova 05 ve velké velikosti
Sabina Kvášová na prezentaci modelu Formentor: foto CUPRA

Důležitou kvalitou obou modelů, která vytváří nezaměnitelný styl, jsou světla. Atraktivní přídi sekunduje u Formentoru i Leonu sexy záď s horizontální světelnou lištou s trojúhelníkovým motivem a osvětleným logem Cupra.

Vedle uhrančivého tvaru karoserie zdůrazňují charakter obou modelů nové matné laky v odstínech bronzová Century a šedá Enceladus.

Že je Cupra značka pro všechny, kteří vyhledávají ve svém životě originální a odvážný design, svědčí otevření nového designérského centra CUPRA Design.

Snimek-obrazovky-2024-05-02-v-17.00.52
ŠPERKY MAM: foto CUPRA

Cupra aspiruje být součástí životního stylu svých majitelek a majitelů, a proto ohlásila propojení s ideově spřízněnými módními a designérskými značkami.

K autu (nebo jen tak pro radost) si nyní můžete pořídit unikátní designérské kousky, jako jsou unikátní šperky MAM nebo designová světla Marset do bytu.

Velký důraz se klade na vlastnosti jako udržitelnost, kvalita a autenticita, na kterých si Cupra zakládá.

Zpátky ale k tomu, jak obě novinky vypadají… Interiér španělského crossoveru i hothatche dokonale zapadá do charakteru značky. Prim hrají hodnotné materiály a moderní technologie.

CUPRA_Formentor_INT_06-ve-velke-velikosti
Nový soundsystém Sennheiser: foto CUPRA

A nebyla by to Cupra, kdyby chyběl sportovní esprit. Samozřejmostí je startovací tlačítko motoru přímo na volantu a dobrý soundsystém (Sennheiser s 12 reproduktory).

Skořepinová sedadla jsou čalouněna buď tkaninou z mikrovlákna obsahujícího 73 % recyklátu, nebo ekologicky zpracovanou kůží.

Palubní desce dominuje 12,9“ displej infotainmentu, který nyní zobrazuje také osvětlený posuvník v retro stylu. Vylepšený je digitální panel sdružených přístrojů za volantem.

Sabina-Kvasova-08-ve-velke-velikosti
Za volanten nového Leonu: foto CUPRA

České řidičky a řidiče jistě potěší široká paleta motorizací. Kromě ryze benzinových, mild hybridních a naftových pohonů je v nabídce i nová generace plug-in hybridního pohonu s výkonem až 272 koní (200 kW) a dojezdem více než 100 km na elektřinu.

Pro fajnšmekry bude Formentor a Leon Sportstourer k dispozici také s novým zážehový motor TSI o výkonu 333 koní (245 kW) spolu se systémem variabilního rozdělování točivého momentu mezi zadní kola a brzdami Akebono.

Oba dva modely se vyrábějí ve Španělsku a do Čech se dostanou během prázdnin. Jízdní zážitky s crossoverem Formentor nebo hatchbackem či kombíkem Leon s vámi rádi zasdílíme.

Sdílet článek:

Více na webu Cupra

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018