Formulář k cestě do Chorvatska: aktualizováno

29. 5. 2020

Další pozitivní zprávou s nadcházejícím létem je, že Chorvatsko otevřelo své hranice a je možné tak vyrazit k moři. Od včerejška 28. května není nutné předložení negativního testu na onemocnění covid-19 či být po návratu v karanténě. Při cestě tak stačí vyplnit online formulář do Chorvatska.

chorvatsko (800x800)Cesta do Chorvatska

Chorvatsko tak tímto postupem ruší povinnost prokázat vlastnictví nemovitosti nebo plavidla nebo mít potvrzenou rezervaci ubytování.

Stačí vyplnit online formulář, kde uvedete:

odkud jedete a od kdy do kdy

jméno (pokud jedete všichni jedním autem a na stejné místo, stačí vyplnit jen na jedno jméno)

datum narození, číslo na mobil

číslo pasu nebo OP

národnost, email

odpovědět ano/ne na otázku: Zda jste byl nakažený virem COVID-19

Zda jste byl v kontaktu s někým, kdo COVID-19 měl

Zda nejste v ČR v karanténě

Zda jste v posledních 14 dnech necestoval mimo ČR

Dotazník je v angličtině a chorvatštině k dispozici na stránkách ministerstva a je ideální ho vyplnit předem. Další rady na cestu do Chorvatska najdete zde.

Povinnost turisty v Chorvatsku:

Mít s sebou teploměr (během 14 dní od vstupu do Chorvatska si musíte ráno měřit teplotu, pokud je vyšší než 37,2 stupně Celsia, je třeba kontaktovat místního lékaře)

Při cestě přes Slovinsko:

Slovinsko je nutné projet během 12 hodin. Slovinsko má Chorvatsko na seznamu žlutých zemí, které jsou rizikové. Jinak je nitné předložit test na COVID-19 nebo podstoupit karanténu

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018