Editorial: Hlas Žen za volantem je slyšet

22. 7. 2019

Milé řidičky a fandové žen v autě,

jsem moc ráda, že s Vámi mohu sdílet svou radost nad oceněním práce našeho magazínu. Mezinárodní porotu The Women’s World Car of the Year (WWCOTY), která volí každý rok Světové ženské auto roku, zaujala práce našeho internetového magazínu do té míry, že mě nominovala do svých řad jako svou novou porotkyni a vůbec první reprezentantku z České republiky.

Jsem si jistá, že bych takové nominace nedosáhla nebýt Vás – našich čtenářek, nadšených řidiček a dalších inspirativních žen a fandů žen v autě. Jsem ráda, že Vám díky této nominaci budu moc přinášet ještě zajímavější a atraktivnější zprávy ze světa aut pohledem žen a zároveň, že náš český hlas bude v rámci mezinárodní ankety The Women’s World Car of the Year  slyšet.

Děkuji Vám a přeji Vám krásné léto a šťastné kilometry

Sabina Kvášová – šéfredaktorka magazínu Žena v autě, členka poroty WWCOTY

_GVS7972

Světové ženské auto roku The Women’s World Car of the Year je jedinečná anketa, ve které hlasují výhradně ženy. Mezinárodní ženská porota složená z 39 motoristických novinářek z 31 zemí světa volí každý rok své ženské auto roku. Hlasování o vítězi má svá pravidla. Kritéria hodnocení v anketě The Women’s World Car of the Year vycházejí z těch, které ženy používají při koupi auta: Design, Jízdní vlastnosti, Prostornost, Bezpečnost, Poměr cena/výkon, Vstřícnost k dětem, Hospodárnost. Každý rok jsou uděleny také 2 speciální ceny: auto snů a absolutní vítěz ankety. Každá porotkyně předkládá své nominace, ze kterých pak vzejde užší výběr. O vítězi se rozhoduje ve dvoukolovém tajném hlasování. Loni se absolutním vítězem stalo Volvo XC40, autem snů pak Aston Martin Vantage.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018