Foto: žena v autě.cz

Hyundai Ioniq 5: ženské auto roku 2022

8. 4. 2022

Internetový magazín Žena v autě.cz slavnostně vyhlásil absolutního vítěze ankety AUTO MÉHO SRDCE o nejlepší auto roku z pohledu žen na největším kosmetickém veletrhu FOR BEAUTY v PVA EXPO Letňany. Odborná porota složená ze čtrnácti zkušených novinářek a osobností vybírala ze sedmi finalistů. Po jejich důkladném testování se absolutním vítězem letošní ankety stal Hyundai Ioniq 5.

Porotkyne_2022
Foto poroty 2022: zdroj Žena v autě.cz

Cílem ankety AUTO MÉHO SRDCE, která se koná už potřetí, je ocenit výrazné nově uváděné vozy na českém trhu, jež nejvíce oslovují ženské publikum.

Odborná porota letos v únoru vybrala do zúženého kola model DS 4, Fiat 500e, Hyundai Ioniq 5, Peugeot 308, ŠKODA ENYAQ iV, Volkswagen Taigo a Volvo C40 Recharge z celkem 24 nominovaných modelů.

Sedm vybraných modelů porota otestovala během celodenních jízd a hodnotila je podle kritérií jako praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem.

Vítězem 3. ročníku ankety AUTO MÉHO SRDCE se s největším počtem hlasů stal elektromobil Hyundai Ioniq 5.

ams3
Foto: Žena v autě.cz

Skleněnou cenu pro absolutního vítěze ankety AUTO MÉHO SRDCE převzal za automobilku Hyundai Motor Czech s.r.o. obchodní ředitel Ondřej Pospíšil.

Předaly mu ji členky poroty AUTO MÉHO SRDCE v rámci doprovodného programu pro ženy na největším českém kosmetickém veletrhu FOR BEAUTY v PVA EXPO Letňany.

„Ioniq 5 je vlajkovou lodí naší automobilky a máme velkou radost z toho, že se k řadě jeho celosvětových ocenění přidalo také další z našeho trhu.

Vítězství v anketě nás těší o to víc, že jsme jej obhájili po loňském triumfu modelu Hyundai Tucson. Je to známka toho, že naše značka směřuje správným směrem,“ komentuje vítězství modelu Ioniq 5 v anketě David Pavlíček, PR koordinátor Hyundai Motor Czech s.r.o.

Foto IONIQ 5 a porotkyně Sabina Kvášová
Foto IONIQ 5 a porotkyně Sabina Kvášová

„Hyundai Ioniq 5 je jeden z nejvýraznějších modelů současnosti. Bezemisní vůz se oprávněně chlubí komfortními jízdními vlastnostmi, vyspělými technologiemi a špičkovou výbavou.

Schopnost rychle nabíjet baterii dělá z Ioniqu skvělé auto pro každodenní ježdění bez kompromisů – s bryskní akcelerací, nulovými emisemi a smysluplným dojezdem na jedno nabití,“ říká na účet Ioniqu 5 porotkyně a motoristická novinářka Sabina Kvášová.

IONIQ5-21
Foto: IONIQ 5 a porotkyně Annamaria

Porotkyně na Ioniqu kladně hodnotily také přehledné ovládání, prostornost a design. „Ioniq 5 si mě získal obří prostorností a pohodlím v interiéru,“ uvádí další porotkyně a moderátorka pořadu Autosalon Tereza Tobiášová.

„Jako matka tří malých dětí nejsem za běžných okolností fanouškem světlých interiérů, ale i přesto bych se v tomto voze moc ráda vozila s celou rodinou,“ uzavírá hodnocení Ioniqu 5 další porotkyně, zpěvačka Annamaria d´Almeida.

TOP7_AMS2022
Foto: žena v autě.cz

Na druhém místě se v hodnocení odborné poroty v anketě AUTO MÉHO SRDCE 2022 dále umístilo se shodným počtem hlasů elektrické SUV ŠKODA ENYAQ iV a crossover Volkswagen Taigo.

Třetí, opět dělenou pozici, obsadilo elektrické SUV Volvo C40, hatchbacky DS 4 a Peugeot 308 a elektromobil Fiat 500e.

Čtvrtý ročník ankety AUTO MÉHO SRDCE 2023 odstartuje 1. 1. 2023!

Sdílet článek:

Více na webu Hyundai

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018