Zdroj: archiv webu

Nejen o Dakaru očima Romany Kvapilové

9. 12. 2017

Než Romana potkala manžela, profesionálního jezdce Lukáš Kvapila, zajímalo jí na autech maximálně, zda utáhne přívěs s koněm. Tento sport ji nakonec také pohltil. Ačkoliv se Romana o manžela při závodech i nadále bojí, zůstává mu společně s dcerou Natálkou potřebnou oporou – aktuálně při jeho cestě na Dakar 2018.

Romano, jak se v prostředí závodů cítíte? Jak manželovy závody prožíváte?

V pánské společnosti se cítím lépe než v dámské. Od mala jsem si hrála spíše s autíčky. Barbie jsem oblékala do kalhot a bavila se převážně s klukama. Když manžel závodil ještě na motorce, tak jsem se na něj nemohla ani dívat, jak jsem se bála. Dakar 2017 byl pro moje nervy poslední kapka. Sledovala jsem Lukyho on-line, jak se mu daří a najednou se to zastavilo. Všichni volali, co se děje a já nic nevěděla. Až v 1 hodinu ráno mi manžel zavolal, co se stalo (pozn. redakce: Lukáš Kvapil při své premiéře na Rallye Dakar 2017  zachránil život zraněného kolegy, sám pal utrpěl na motorce z vyčerpání zranění a závod proto nedokončil). Dostal zákaz motorky, ale fikaně přesedlal za volant Fordu a na Dakar 2018 jede zatím jako média tým. Uličník!

Jak se nyní připravujete na nadcházející Rallye Dakar?

Doufám, že si to Lukyno hlavně pořádně užije. Je neskutečný, kolik toho za rok zvládl. Všichni vidí jen, jak je to super, že testuje v Emirátech a Tunisu. Ale já doma vidím, kolik je za tím práce. Jak se říká, nejhorší je srážka s blbcem. Přesvědčila jsem se, že úspěch se neodpouští. Naštěstí má Luky kolem sebe ty správné lidi, kteří mu pomáhají překonat tu odvrácenou stranu sportu.

Jste pověrčivá? Co takhle nějaký ten talisman pro štěstí?

Věřím jen, že karma je zdarma. Na minulý Dakar jsem Lukymu koupila křížek na krk a měl jako talisman koníka Romi. Na tento Dakar bude mít celý tým náramek od 2bears­_jewellery z přírodních kamenů, které jsou vyrobeny přímo na tento nejextrémnější závod, aby kluky ochránil. Sama mám vlastní náramky a je to síla!

Foto: Noeli Photography
Foto: archiv webu

Jaká jste řidička – maminka za volantem? Co vás na českých silnicích štve?

Vím, že samochvála smrdí, ale myslím že jsem dobrá řidička. No ale v momentě, kdy vedle mě sedí manžel, tak je samozřejmě všechno jinak. .-) Jinak mi na silnicích vadí česká bezohlednost a na parkovištích málo místa pro velké rodinné auto. Vyhrazené parkoviště pro auto s kočárkem by mělo být podle mě samozřejmostí, ale opak je pravdou.

Máte vysněné auto? Jaký typ auta upřednostňujete?

Dříve jsem upřednostňovala luxus a rychlá auta. Nyní mám v oblibě velká a terénní auta, cítím se více v bezpečí. Nevím,  jestli je to mým aktivním těhotenstvím, ale malá přes den usne jedině v terénu. Když to s ní hází zprava doleva, tak je spokojená. No a hlavně musí mít auto isofix. Zvolila jsem nejbezpečnější autosedačku Kiddy a ta musí mít toto upevnění. Jinak jsem si oblíbila automat, a to jsem na něj dříve nadávala. Mé vysněné auto je Ford Cl Elliot 98XT v hnědé kůži, podle mě ideální auto pro rodinu a na závody. .-)

Jaké věci u vás v autě nesmí chybět?

Tohle je spíš otázka na Lukáše, ten by vám dopodrobna vyjmenoval, kolik tam mám krámů. Já tam nic moc nepotřebuji, ale během dne je tam najednou úplně všechno i bahno. Zase je dobrý, že když se třeba změní počasí, tak v mém autě je komplet jiný outfit včetně holinek. .-)

Děkujeme za rozhovor a Romaně a Lukášovi přejeme šťastné kilometry!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018