Připravte své auto na jaro

17. 4. 2017

S přicházejícím jarem nastává ideální čas pro kontrolu a přípravu auta na novou sezónu. Tím, že autu dopřejete trochu pozornosti a péče, si můžete ušetřit nečekané výdaje v budoucnu. Většinu potřebných věcí snadno zvládnete udělat sami. 

Zajeďte do servisu

Servisní prohlídka po zimě není drahá a může vám ušetřit spoustu peněz za včasné odhalení a zabránění hrozící poruchy. Kvalita servisů se může značně lišit. Chcete-li mít jistotu, že se vašemu plechovému miláčkovi dostane odborné péče, využijte sítě nezávislých servisů, které mají záruku kvality.

Myti_auta_01

Jarní očista

Důkladné umytí auta je po zimě jedna z nejdůležitějších věcí bez ohledu na to, jestli jste v zimě své auto myli pravidelně. Nejlépe uděláte, pokud si nakoupíte základní balíček kvalitní autokosmetiky – autošampon pro odstranění prvotní špíny, čistič laku a vosk. Ošetřete také reflektory speciálním přípravkem na odstranění škrábanců. Používejte vždy kvalitní houby a utěrky z mikrovlákna, které povrchy nepoškrábou.

Myti_auta_02

Nezapomínejte na podvozek, kde se během zimy usazuje největší množství soli a nečistot. Také interiér si zaslouží péči. Pořídit byste si měli oživovač plastů, který vnitřek vašeho auta po zimě krásně rozzáří. Pokud máte sedadla čalouněná kůží, určitě si kupte přípravek na její ošetření. Nejenže tak prodloužíte její životnost, ale také výrazně osvěžíte její vzhled.

Vyčistěte klimatizaci

K vyčistění si pořiďte set pro dezinfekci a čištění klimatizace přes ventilaci. Zneškodníte všechny bakterie, a hlavně chráníte své zdraví. Nicméně doporučujeme také výměnu kabinového (pylového) filtru a kontrolu a vyčištění kondenzátoru příslušným čisticím prostředkem přímo na čistění kondenzátoru. Nejsnazší volbou je návštěva servisu, kde čistí klimatizace.

Vymena_steracu_01

Vyměňte staré stěrače

Střídaní teplot a občasné použití ke sklu přimrzlých stěračů mohlo způsobit, že po zimě je účinek stíracích lišt zhoršený. Výměnu byste v takovém případě rozhodně neměli odkládat. První vydatný déšť vás pak nezaskočí a budete v něm bezpečně vidět. Výměna stěračů je navíc jednoduchá a zvládne jí téměř každý.

 

 

 

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018