PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Smrtelných nehod ubylo

7. 10. 2017

Léto je obecně nejvytíženější období v počtu dopravních nehod, dle policejních statistik však to letošní přineslo nejméně obětí na životech za poslední roky. Pomoc asistenčních služeb si lidé žádali ve velkém.

Letošní prázdniny přinesly nejméně obětí na životech za posledních deset let (102 mrtvých). Přesto se stále nedaří naplňovat v tomto ohledu národní strategii. Nejčastější příčinou bývá dle ředitele dopravní policie nepozornost, čím dál častěji se stane, že řidiči v jejím důsledku vjedou do protisměru. Nehod a pochybení přibývá i u profesionálních řidičů.

Řidiči jsou čím dál informovanější o tom, v jakých případech a jak mohou využívat asistenční služby a na co mají v rámci pojištění nárok. Přímo úměrně tomu si pomoc také volají. Například Europ Assistance letos v létě zasahovala u 27 286 incidentů a většinu z nich tvořily poruchy.

a

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018