foto: Arval

Výhody dlouhodobého pronájmu auta

11. 5. 2023

Dlouhodobý pronájem vozidla se stal velmi populární alternativou k tradičnímu nákupu auta. Tento koncept nabízí mnoho výhod pro řidiče i firmy, kteří potřebují vlastnit vozidlo na delší dobu, ale nechtějí se zatížit finančními a administrativními problémy, které s nákupem automobilu souvisejí. Pojďme se podívat na některé z hlavních výhod!

1. Nízké náklady

Dlouhodobý pronájem vozidla je obvykle levnější než nákup auta. Při nákupu vozidla je třeba zaplatit vysokou počáteční investici v podobě kupní ceny. Díky dlouhodobému pronájmu platíte za používání vozidla po dobu, kdy ho potřebujete, místo abyste platili za vlastnictví. Tyto náklady jsou obvykle rozloženy do pravidelných splátek, což vám umožní lépe plánovat své výdaje.

„Jedná se o dohodnutou fixní měsíční splátku, takže hlavní výhodou je jistota, kdy vás nemůže překvapit jakýkoliv nečekaný výdaj navíc,“ říká Monika Zídková ze společnosti Arval.

2. Případné problémy vyřeší za vás  

Mezi velkou výhodu dlouhodobého pronájmu patří i nulové starosti o vlastnické záležitosti jako je údržba, oprava a výměna dílů, pokud je to potřeba. Všechny tyto věci řeší leasingová společnost v rámci základních služeb, čímž dokáže ušetřit spoustu času a potenciálních problémů.

3. Flexibilita

Mít auto v pronájmu zároveň umožňuje snadno a rychle změnit vozidlo. Pokud například zjistíte, že potřebujete větší auto kvůli rozrůstající se rodině, nebo nový automobil s lepší spotřebou paliva, můžete jednoduše přejít na jiné vozidlo bez zbytečných komplikací.

Dlouhodobé pronájmy většinou začínají na hranici tří let, to znamená, že můžete mít každý druhý rok nové auto.

4. Bez starostí s prodejem

Pokud si auto koupíte, myslete na to, že budete muset za pár let řešit i jeho prodej. V opačném případě se tomuto můžete vyvarovat. „Po skončení smlouvy v rámci dlouhodobého pronájmu si můžete bez problémů znovu vybrat nové auto nebo si odkoupit původní pronajaté vozidlo,“ doplňuje Zídková.

Young,Couple,Shaking,Hands,With,Sales,Agent,After,A,Successful
foto: Arval

5. Profesionální image pro firmy

No a pokud jste majitelem jakékoliv firmy a potřebujete auta pro své zaměstnance, pak bude pronájem ideální. Nebudete muset řešit vlastnické záležitosti a můžete mít k dispozici moderní a spolehlivá vozidla. Což mimo jiné dokáže zlepšit dojem klientů či zákazníků a zvýšit profesionální image.

6. Snadná administrativa

S tím souvisí i další bod, a tím je administrativa. Pokud totiž máte více aut, určitě oceníte zjednodušené papírování spojené s vlastnictvím vozidla. Pronajímatelé se totiž starají o všechny potřebné dokumenty jako je pojištění, registrace, technická kontrola i dálniční známka.

Výhod je opravdu dost, ale samozřejmě se najdou i nevýhody a jsou skupiny lidí, pro které tato forma financování rozhodně není! Pořídit si auto na dlouhodobý pronájem se vyplatí také těm, kteří rádi auto mění, zkouší nové modely a nechtějí řešit veškeré starosti kolem svého vozidla.

Naopak není příliš vhodný pro ty, kteří si k autu budují osobnější vztah, rádi se v něm vrtají a neustále něco vylepšují, protože se s ním těžko loučí.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018