Ženy a elektromobilita: e-SALON 2019

1. 12. 2019

Že je elektromobilita pro ženy-řidičky zajímavé téma, bylo na letošním veletrhu čisté mobility e-SALON znát. E-SALON letos přilákal na pražské výstaviště PVA EXPO Letňany 24 957 návštěvníků a Žena v autě.cz byla, jako partner doprovodného programu pro ženy, u toho. Náš stánek pak nabídl program na téma elektromobility, bezpečného chování za volantem, správného poutání dětí do autosedačky, cestování s rodinnými mazlíčky a ženské krásy. Zajímá vás, co si myslí ženy o čisté mobilitě, pak shlédněte naše video!

Návštěvníci se seznámili na e-SALONU s premiérami nových ekologických aut jako například s elektromobilem ŠKODA CITIGOe iV, hybridem Superb iV, elektromobilem KIA e-Soul a e-Niro a dalšími prostředky čisté mobility. U nás na stánku si návštěvnice prověřily zásady bezpečné jízdy formou soutěže a workshopu na téma elektromobility a bezpečnosti silničního provozu. Podle analýzy CIVITAS WIKI „Smart choices for cities Gender equality and mobility: mind the gap!“, kofinancované EU, jsou právě ženy mnohem otevřenější k podpoře čisté mobility, vnímavější vůči klimatickým hrozbám a připravenější k změně chování….

elektromobilita

Velkým lákadlem na stánku našeho doprovodného programu byl model ŠKODA CITIGOe iV, ve kterém jsme demonstrovali správné uchycení dětské autosedačky. Ukázali jsme také různé druhy dětských autosedaček a jejich výhody, a to konkrétně v autosedačkách od BabyDirekt.eu.

e-SALON

Doprovodný program pro ženy návštěvnice doplnila soutěž o hodnotné ceny, týkající se bezpečnosti, vystavených modelu aut a ženské krásy. Soutěže se zúčastnilo celkem 1312 žen. Hlavní cenou této soutěže byl elektromobil ŠKODA CITIGOe iV na týden, který vítězka otestuje v jednom z lednových termínů.

marykay e-salon

Návštěvnice se dále seznámily s nejnovějšími trendy v líčení a mohly se nechat zdarma nalíčit od nezávislých kosmetických poradkyň Mary Kay. Premiéru zde měla také nová anketa o nejlepší auto očima žen – AUTO MÉHO SRDCE 2020.

EQC

U této příležitosti byl vystaven také jeden z nominovaných vozů: model Mercedes-Benz EQC s čistě elektrickým pohonem. Na stánku nechyběl také workshop o bezpečném cestování s rodinnými mazlíčky, který jsme uspořádali ve spolupráci s webem SpokojenýPes.cz.

pes

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018