Zdroj: fotobanka automobilky DS Automobiles

DLOUHODOBÝ TEST DS3 CROSSBACK

4. 3. 2020

Francouzská prémiová automobilka DS má ve svém pomyslném luxusním butiku také menší SUV, model DS 3 CROSSBACK. Yves Saint Laurent jednou řekl, že zatímco móda a módní trendy jsou pomíjivé, s opravdovým stylem dokážete okouzlovat roky. Zajímalo nás, jak se tento stylový šperk na čtyřech kolech osvědčí na několika tisících kilometrech v rámci dlouhodobého testu.

IMG_3411
Foto: Sabina Kvášová

Díváme se

Během několika tisíc kilometrů s DS 3 CROSSBACK jsme se neubránili zrakům mnoha zvědavců, které DS 3 CROSSBACK na první pohled zaujal. Ostatně nadšení z DS 3 CROSSBACK panovalo i u testerek z Ženy sro. Příď s výraznou maskou chladiče DS Wings s kolmými světly pro denní svícení s LED diodami a úzkými, dokonale svítícími světlomety DS Matrix LED Vision vytváří nezaměnitelný vzhled modelu DS 3 CROSSBACK.

Je naprosto bez debat, že DS 3 CROSSBACK sbírá cenné body svým designem. Každičký detail je promyšlený. Například odkazy na strukturu diamantu můžeme najít, jak ve tvaru světel, tak v interiéru na grafice infotainmentu či na ovladačích. V segmentu malých SUV jsou rozhodně inovativní vysunovací kliky dveří. Pokud máte klíč v kapse a stojíte od vozu cca 1,5 metru, kliky se samy vysunou, automaticky se skryjí hned po rozjezdu.

IMG_3426
Foto: Sabina Kvášová

Nasedáme

DS 3 CROSSBACK dokáže vzbudit emoce či dokonce vášeň asi tak, jako když ve výkladní skříni zahlédnete perfektní boty na podpatku nebo nádhernou kabelku. .-) Vytříbený styl modelu DS si nás opravdu získal stejně tak jako unikátní detaily a ruční řemeslná práce. Použité motivy a kvalita materiálů odpovídají zpracování používanému u těch nejluxusnějších kabelek či designových sedaček. Kožené provedení volantu nebo motiv hodinkového pásku na sedadlech provádí čalouničtí mistři ručně. Unikátní je také perlové prošití koženého čalounění.

Foto: Sabina Kvášová

Zpěvačka Bára Vaculíková, který řídila DS 3 CROSBACK celý týden, říká: „DS 3 CROSSBACK je velmi pohledné a do města navíc úhledně malé. My jsme s ním vyrazili i na hory, a i tak jsme se obstojně vešli. Na cestě z nížin až do zasněžených Krkonoš auto obstálo skvěle. Je živé a ovládání intuitivní. Nejvíc mě bavil vyjíždějící poloprůsvitný panel s kontrolou rychlosti. A v neposlední řadě z ženského pohledu i barva – petrolejová metalíza. To je hit. :-)“

 

 

Palubní desce DS 3 CROSSBACK ve výbavě Grand Chic dominuje velký 10,3″ dotykový displej a středová konzole s dotykovým ovládáním. Během několika tisíc kilometrů za volantem DS 3 CROSSBACK jsme se s ovládáním naprosto sžili. Vše je v interiéru promyšleno do posledního detailu. Poslech hudby s 12 reproduktory a zesilovači o výkonu 212 W od značky Focal, která pro DS speciálně vyvinula audio systém Electra, nabízí neskutečně kvalitní hudební zážitek během jízdy.

DS 3 CROSSBACK nabízí dostatek úložných prostorů, místo pro bezdotykové nabíjení telefonu, držáky na nápoje nebo posuvnou loketní opěrku. Faktem jem že zatímco pasažéři vepředu mají poměrně mnoho místa kolem sebe, prostor na zadních sedadlech je limitovaný. Testované malé SUV není určitě auto pro početnou rodinu. Avšak bude dokonalým autem pro samostatné řidiče a řidičky, bezdětné páry nebo jako druhé auto do rodiny. To rozhodně ano! Objem zavazadlového prostoru je příjemných 350 litrů.

IMG_3447
Foto: Sabina Kvášová

Jedeme

Do redakce se nám dostala verze s benzinovým motorem PureTech o objemu 1,2 litru s výkonem 100 koní v kombinaci s 6stupňovou manuální převodovkou. Musím uznat, že tento tříválcový motor s nejslabší nabízenou motorizací pro mě byl příjemným překvapením.

DS 3 CROSSBACK je povedeným kompromisem mezi sportovním a komfortním svezením. Podle aktuální řidičské nálady jde volit mezi 3 jízdními režimy (Sport, Normal, Eco). V režimu Sport jsou odezvy motoru ostřejší, palubní displej se přepne do červeného režimu a do reproduktorů se přidá zvuk. Jízda je dynamická a podvozek příjemně odladěný. Mrštnému DS 3 CROSSBACK nechybí v režimu Sport chuť závodit. Nutno podotknout, že v takové chvíli má DS 3 CROSSBACK poměrně vysokou spotřebu. Schopnost agility na dálnici nebo v zatáčkách je naprosto dostačující. DS 3 CROSSBACK je v zatáčkách velmi stabilní a hlavně bezpečné auto.

Auto disponuje řadou chytrých pomocníků. DS DRIVE ASSIST využívá multifunkční kameru a radar a spojuje adaptivní tempomat vybavený funkcí Stop and Go s asistentem udržování polohy v jízdním pruhu. Mimořádně užitečný pro pohyb ve městě je i parkovací asistent DS PARK PILOT, který zvládne vůz sám zaparkovat, aniž by řidič musel ovládat volant či pedály. To je funkce k nezaplacení! .-)A světla DS MATRIX LED VISION v kombinaci s technologií Matrix Beam se automaticky přizpůsobují okolnímu prostředí, aniž by docházelo k oslňování ostatních řidičů.

IMG_3430
Foto: Sabina Kvášová

Hodnotíme

Ani po několika tisících kilometrech jsme nenašli na DS 3 CROSSBACK nic, co by majitelkám mohlo dělat vrásky na čele. DS 3 CROSSBACK dokáže bezezbytku okouzlit svým designem, luxusním interiérem a pohodlným nastavením podvozku. Snad jen, že je třeba počítat s vyšší spotřebou, když na to šlápnete a také je nutno sáhnout hlouběji do kapsy. Za cenu 595 000 Kč je součástí prémiový kompletní servis na 5 let nebo v rámci aplikace MyDS chytrý monitoring palubní dokumentace, historie jízd, upozornění na nutnost provedení pravidelné údržby nebo služba pick up DS Valet, který dopraví vůz na servis a zpět v případě potřeby údržby a servisních zásahů.

Jako luxusní prémiové kompaktní SUV, pro ty kteří nechtějí jít cestou mainstreamu, je za nás DS 3 CROSSBACK správnou volbou!

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018