Móda v souladu s přírodou

5. 9. 2019

Je jedno, jestli vás fascinuje ruch a šumění v ulicích, nebo vaše srdce bije pro přírodu. V nové kolekci Fjällräven pro podzim a zimu 2019 si přijdou na své milovníci trekingu i městského života. A protože se švédská značka s liškou v logu mimo jiné dlouhodobě snaží o maximální udržitelnost svých produktů, nahrazuje unikátní, vysoce funkční materiál G-1000 jeho novější, udržitelnější verzí z organické bavlny a recyklovaného polyesteru. Velký prostor napříč celou kolekcí dostává také vlna, a to hned v několika variantách.

CanadaWoolPaddedJacketW_optimizedCanada Wool Padded Jacket vypadá jako košile, ale zahřeje jako bunda. V Canada Wool Padded Jacket budete moct zůstat u ohně ještě dlouho poté, co slunce zmizí za obzorem, oceníte ji ale i například při procházce lesem nebo na víkendové túře. Pod flanelovou vrstvou z recyklované vlny a polyesteru je ukryta hřejivá výplň z vlny a PLA vláken z kukuřičného škrobu. Ramena bundy jsou zpevněna materiálem G-1000 Eco, který jí dodává nejen odolnost, ale také typický Fjällräven vzhled. Canada Wool Padded Jacket můžete nosit samostatně, skvěle ale poslouží i během chladných dnů jako střední vrstva pod shellovou bundu. Dostupná v dámské i pánské variantě. Doporučená cena Canada Wool Padded Jacket W: 6 490,- Kč.

 

 

S ohledem na životní prostředí je skvělé, že můžete fleecovou mikinu vyrobenou z polyesteru nahradit vlněným svetrem. Vlna je přírodní  materiál, který lze recyklovat. A pokud ji hodíte do kompostu, rozloží se. Fleecová mikina tady však bude ještě několik set let,“ říká Erik Blomberg, vedoucí oddělení inovací ve Fjällräven, který se v posledních letech aktivně věnuje vývoji produktů z vlny.

Fjallraven_FW19_89749_08626_89726_89793_81871_everyday-outdoor_2

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018