Naše tipy – nejlepší dárek k Vánocům

27. 10. 2019

S Vánoci má pravděpodobně každý z nás spojeny – kromě dárků a bramborového salátu – také různé tradice a zvyky, které se dodržují a předávají z generace na generaci. Proč se ale nevytrhnout ze zažitých stereotypů a nevytvořit si své vlastní, originální tradice? Fjällräven přináší několik tipů, jak můžete letošní (a třeba i ty následující) Vánoce trochu ozvláštnit.

 Udělejte si štědrovečerní piknik

Nenechte se zastrašit chladným počasím, zabalte dárky, sváteční hostinu naskládejte do krabiček a vyrazte vstříc zimní přírodě. Uvidíte, že minimálně děti budou nadšené! Nebojte, rozhodně nemusíte cestovat nikam daleko. Pokud máte vlastní zahradu, máte vyhráno, pokud ne, využijte oblíbený park či les ve vašem okolí. Dárky poschovávejte nebo ještě lépe rozvěste po stromech (eliminujete tak riziko promáčení nebo jiného poškození) a nechte děti, ať si najdou ten svůj. Vy se zatím můžete zahřát horkou polévkou z termosky.

Tip navíc: Pokud se nechcete připravit o slavnostní večeři a vše, co k ní patří, vydejte se ven alespoň na odpolední procházku a na svačinu si přibalte pár kousků cukroví. Uvidíte, že horký čaj a vanilkové rohlíčky budou venku chutnat ještě o něco lépe!

Darujte zážitek

Nový mixér, kniha i další pár ponožek rozhodně mohou potěšit, co ale zkusit vašim blízkým darovat trochu čerstvého vzduchu, velkou porci zábavy a možná i špetku adrenalinu? Vyrobte originální poukaz a věnujte jim společně strávený víkend pod stanem, plavbu kánoí nebo třeba horský výšlap. Nebo se společně přihlaste na některý z treků Fjällräven Classic 2020. Od příštího roku se bude konat hned osm různých událostí po celém světě. Ze Švédska, kde myšlenka hromadného putování vznikla, se Fjällräven Classic postupně rozšířil do USA a Dánska a příští rok se představí nové trasy v Koreji, Německu, Velké Británii a Číně. Více informací i o jednotlivých trecích a také možnosti registrace najdete na webu classic.fjallraven.com.

Potěšte jedním dárkem dvakrát

Již v roce 1994 zahájila společnost Fjällräven dlouhodobou spolupráci se Stockholmskou univerzitou zaměřenou na podporu výzkumu lišky polární, která patří mezi ohrožené živočišné druhy. Ale protože Fjällräven cítil potřebu pomáhat ještě trochu více, vznikla iniciativa Arctic Fox Initiative, která přispívá na realizaci různých projektů zaměřených na ochranu a zkoumání přírody či podporu aktivního života venku. V roce 2019 se Fjällräven zavázal poskytnout vybraným projektům 120 000 Eur získaných z prodeje výrobků z edice Kånken Art a Kånken Rainbow. Více informací o celé iniciativně naleznete na webu fjallraven.com.

Kolekce Kånken Rainbow

kankenrainbow

Fjällräven oslovil dva mladé švédské umělce a poprosil je, aby obrazně vyjádřili svou lásku k přírodě – a tak vzniknul Kånken Art. Unikátní kolekci tvoří kromě legendárních batohů Kånken také nové doplňky z odolného materiálu G-1000®, které do batohu skvěle pasují. V každodenním životě zajisté oceníte jednoduchý penál Kånken Art Pen Case a peněženku Kånken Art Card Wallet na platební či různé věrnostní karty, toaletní tašku Kånken Art Toiletry Bag nebo pouzdro na doklady Kånken Art Travel Wallet pak využijete především při cestování.

Doporučená cena Kånken Art: 2 490 Kč

Doporučená cena Kånken Art Card Wallet: 999 Kč

Doporučená cena Kånken Art Pen Case: 899 Kč

Doporučená cena Kånken Art Toiletry Bag: 1 590 Kč

Doporučená cena Kånken Art Travel Wallet: 1 590 Kč

Vsaďte na kvalitu a přírodní materiály

Pokud patříte mezi klasiky, kteří si nedovedou Vánoce představit bez měkkých dárků, zkuste se letos poohlédnout po kouscích z přírodních materiálů, například z vlny, která se pyšní celou řadou skvělých vlastností. Fjällräven ve své nové kolekci, která nadchne milovníky přírody i městského života, vsadil právě na vlnu, a to hned v několika jejích variantách, a představuje mnoho praktických kousků, ve kterých se dá vyrazit z kanceláře rovnou do lesa.

Solid Re-Wool Scarf

šála

Příjemná šála z recyklované vlny díky použitému materiálu a velkorysé délce zahřeje i v tom největším mrazu, ať už budete kdekoli.

Doporučená cena: 2 190 Kč

 

Övik Nordic Sweater

Klasický pletený svetr z dohledatelné vlny a se zpevněním na loktech z materiálu G-1000 Eco je díky plastickému vzoru maximálně prodyšný a velmi elegantní, a tak se skvěle hodí nejen na procházky přírodou, ale i na pracovní schůzky.

Doporučená cena: 4 690 Kč

 

Merino Structure Hat

čepice

Pohodlná čepice z merino vlny s koženým logem na přední straně doladí každý outfit a stane se vaším věrným parťákem po celou zimu.

Doporučená cena: 1 290 Kč

Vše dostupné na fjallraven-shop.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018