Přiostřená speciální edice Škoda Fabia

29. 12. 2017

Motorsport vždy byl a je nedílnou součástí mladoboleslavské automobilky. Právě uplynulá sezóna byla tou nejúspěšnější ve 116leté historii Škoda Motosportu. Tento úspěch si Škoda připomíná limitovanou edicí modelu Fabia R5.

Design edice R5 si bere základ z provedení Fabia Monte Carlo s bílou barvou Candy a černě lakovanou střechou. Specifickými prvky designu oproti standardní verzi jsou 17palcová litá kola Savio (zelená, černá a bílá), nápisy WRC 2 2017 champion a další doplňky, které odkazují na soutěžní vozy týmu Škoda Motorsport.

Limitovaná edice dostala do základní výbavy infotainment s navigací Amundsen, automatickou klimatizaci, bezklíčové odemykání, vyhřívaná sportovní sedadla, sportovní volant, parkovacího asistenta s kamerou, adaptivní tempomat nebo světelný a dešťový senzor. Škoda Fabia R5 je vybavena sportovním podvozkem se sníženou světlou výškou a tužšími tlumiči, o lepší zvuk se stará sportovní koncovka výfuku.

Pod kapotou se nachází přeplňovaná benzínová 1,4 TSI s výkonem 125 koní a sedmistupňovou převodovkou DSG. Vůz je schopen dosáhnout nejvyšší rychlosti 203 km/h a a z 0 na 100 km/h zrychlí za 8,8 sekundy. Limitovaná edice bude k dispozici v počtu 1 300 ks. Cena prozatím není známa.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018