BMW iX2: foto Žena v autě.cz

BMW IX2 v anketě Auto mého srdce

27. 3. 2024

BMW X2 patří do šestice finalistů letošní ankety Auto mého srdce. Tento model nabízí vůbec nejsvobodnější výběr pohonů. Vedle zážehových a vznětových motorů je v nabídce i elektrická varianta. Právě tu porotkyně otestovaly, a my vám přinášíme malou ochutnávku, jaké BMW X2 z pohledu žen je.

Funkční design zvenku

„Kvalitní auto s ušlechtilými materiály a strohým interiérem,“ tak stručně popisuje finalistu letošní ankety model BMW x2 členka poroty Tereza Tobiášová.

IMG_1366-ve-velke-velikosti
BMW iX2 a porotkyně Sabina Sarkisovová: foto Žena v autě.cz

Nová generace X2 stojí na novém podvozku a vypadá o poznání jinak než ta předchozí. Vyrábí se v závodě v Řezně a má pronikavější vzhled SUV-kupé. Na délku měří 4,55 metru.

BMW X2 zaujme na první pohled výraznou maskou s podsvícenými ledvinkami Iconic Glow, LED světlomety vpředu i vzadu a dynamickou karoserií.

Názor na vzhled nové X2 se především při pohledu na záď u porotkyň různí. „Ačkoliv budí exteriér X2 rozporuplné pocity, já tento vzhled oceňuji. Navázání na design BMW X6 a XM hravou formou je ideální pro řidičky, které se nebojí jinakosti,“ komentuje podobu exteriéru další porotkyně Sabina Sarkisovová.

Strohý design uvnitř

Prvotní dojem většiny porotkyň, když usedly za volant? Strohost. Jak ale říká Tereza: „Po několika kilometrech iX2 přiroste k srdci. Vyniká strohým funkčním designem. A to se mi na ní vlastně líbí.“

IMG_1248-2-ve-velke-velikosti
BMW iX2 a porotkyně Pavla Totušková: foto Žena v autě.cz

Uvnitř v kabině dominuje palubní deska s širokoúhlým prohnutým displejem BMW Live Cockpit s Operačním systémem 9 a středová opěrka mezi sedadly. Infotainment má působivou grafiku a je naprosto intuitivní.

Během chvíle se s ním každá řidička sžije, i když je třeba poprvé za volantem.

Ovládat lze infotainment snadno hlasem, gesty, na displeji nebo jednoduše na volantu pomocí pár jednoduchých tlačítek.

Praktická je vertikální přihrádka pro bezdrátové nabíjení, v níž je telefon bezpečně umístěn, a přitom je možné ho „po očku“ kontrolovat.

20240320_151929-ve-velke-velikosti
BMW iX2 a porotkyně Míša Rubešová: foto Žena v autě.cz

Z pohledu prostornosti je BMW ix2 autem pro rodiny a aktivní páry. Vpředu je velkorysý prostor a v autě najdeme dostatek úložných skrýší. Rozvor činí téměř 2,7 metru, a tak jsou komfort a vnitřní prostornost zaručeny.

Zavazadlový prostor poskytuje 525 litrů objemu, po sklopení zadních sedadel až 1400 litrů.

Skvělé jízdní vlastnosti

„Jízdními vlastnostmi mě iX2 víc než uspokojuje. Technologicky německá automobilka boduje na celé čáře. Baví mě ona transformace značky a její celkový nádech,“ prozrazuje o testování iX2 porotkyně Sabina Sarkisovová.

IMG_0926-ve-velke-velikosti
BMW iX2 a porotkyně Bára Vaculíková: foto Žena v autě.cz

Porotkyně měly k testování BMW iX2 xDrive30 o výkonu 230 kW odpovídající síle 313 koní, s pohonem všech kol a 64,8kWh baterií.

Dvoutunový elektromobil na silnici exceluje jako sportovní hatchback. Z nuly na 100 km/h dokáže dosáhnout za 5,6 sekundy. Schopnost akcelerace je opravdu vzrušující. Na zelené zrychluje s pořádnou dávkou závodního espritu. 

Řízení je jemné, pro nás ženy snadné a zároveň svižné. Jízda v něm opravdu baví.

Snimek-obrazovky-2024-03-23-v-18.09.41-ve-velke-velikosti
BMW iX2: foto Žena v autě.cz

Jízdní vlastnosti shrnula Tereza Tobiášová jednoduše: „S BMW iX2 je zážitek jezdit. Auto má geniální podvozek.“ Agilní čtyřkolka nabízí skutečně radost z jízdy a jede sebejistě.

Podvozek je tvrdší a ve sportovním režimu nabízí skutečně pořádnou porci zábavy. Zároveň se ale iX2 dokáže přizpůsobit řidičské náladě, a když tedy chcete pohodlné svezení, pojede komfortně jedna báseň.

„Největší devíza BMW iX2 je, že se skutečně jedná o plnohodnotný prostorný vůz. Je jak pro ženu, která chce bez problémů auto ovládat, řídit a snadno se pohybovat po městě, tak pro chlapa, který si v něm zároveň splní řidičské sny o tom, jak skvěle má auto fungovat. A ještě se sem vejdou s celou rodinou,“ dodává Tereza Tobiášová.

IMG_1392-ve-velke-velikosti
BMW iX2 a porotkyně Eva Čejková: foto Žena v autě.cz

Další silnou stránkou iX2 je schopnost rychlého dobíjení a slušný dojezd na jedno nabití. Na rychlonabíječce s výkonem 135 kW se iX2 dobije z 10 % na 80 % kapacity za 29 minut.

Za tuto dobu si stihnete dát kávu nebo si zahrajete nějakou hru. BMW iX2 totiž umožňuje prostřednictvím AirConsole Games proměnit obrazovku v herní konzoli, ať už pro jednoho nebo více hráčů. Joystickem je v tu chvíli aplikace v mobilu.

Výkonný elektromobil porotkyně testovaly v březnových teplotách, které často připomínaly apríl – ráno pod nulou, přes den kolem 10 stupňů Celsia. Dojezd na jedno nabití se pohyboval kolem 400 kilometrů a spotřeba kolem 19 kWh. Výrobce udává 449 kilometrů a kombinovanou spotřebu 17,8 kWh.

„BMW iX2 za mě patří k nejzajímavějším autům letošní ankety,“ komentuje své testování další porotkyně Eva Čejková.

20240319_140514-ve-velke-velikosti
BMW iX2 a porotkyně Annamária d’Almeida: foto Žena v autě.cz

Paleta bezpečnostních asistentů vzbuzuje za volantem pocit sebevědomí. O dokonalý pocit bezpečí se během jízdy stará plejáda chytrých jízdních a bezpečnostních asistentů. 

Head-up displej promítá nejdůležitější údaje o jízdě a navigaci na přední sklo. Řidička se tak naplno může věnovat jen provozu a tomu, co se děje na silnici.

Testovaný vůz je vybaven volitelnou nejvyšší verzí asistenčního systému Driving Assistant Professional se schopností udržování v pruhu a extra šikovným parkovacím asistentem Plus.

„BMW ix2 buduje sebevědomí za volantem od první chvíle. Všechny přítomné bezpečnostní asistenty pracují neomylně a přispívají k bezpečné jízdě,“ říká o špičkových technologiích v iX2 další porotkyně Sabina Kvášová.

Plnohodnotné rodinné auto s kufrem

Většina porotkyň se shodla, že BMW X2 je ideální rodinné auto. Příjemný společník na dlouhých trasách, ale i na běžné každodenní řízení.

IMG_1381-ve-velke-velikosti
BMW iX2 a porotkyně Sabina Sarkisovová: foto Žena v autě.cz

„I když je obratná a skvěle ovladatelná, je iX2 uvnitř dost velká na to, aby dokázala fungovat i jako jediné auto v rodině. To se mi na ní líbí,“ uzavírá své hodnocení BMW x2 porotkyně Tereza.

„Sázka na strohý interiér bude za mě tím jediným parametrem, který bude rozdělovat sympatie. Jinak je totiž bez diskuse, že je iX2 jedno z nejlepších aut letošního roku,“ doplňuje slova Terezy Sabina.

Nové BMW X2 startuje nejlevněji s naftovou motorizací (sDrive18d M Sportovní Paket) na 1 051 700 Kč. Elektrická verze BMW iX2 (eDrive20 M Sportovní paket) začíná na 1 214 500 Kč.

Hlasujte v anketě DÁMSKÁ AUTOVOLENKA

Vyberte nejlepší auto podle svého gusta. Zúčastněte se hlasování veřejnosti. Stačí kliknout na model, který vás nejvíce oslovil, a odeslat svůj hlas. Hlasovat můžete až do 7. dubna.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018