Peugeot e-208: test Žena v autě.cz

Dlouhodobý test Peugeot e-208

21. 2. 2023

Čím víc jezdíme, tím víc se nám líbí. To si říkáme v redakci po první tisícovce ujetých kilometrů s Peugeot e-208. Žena v autě.cz právě nyní testuje nejprodávanější elektromobil na francouzském trhu. Proč má šanci na úspěch i v Česku?

IMG_0888-Velky
Peugeot e-208: test Žena v autě.cz

Budoucnost je elektrická, to věděl už Jules Verne

Žijeme v době, kdy to v automobilovém světě vře jako nikdy dříve. Řidiči, odborná veřejnost, politici vedou nekonečné spory na téma elektromobility. Vyvstávají lákavé i hrozivé obrazy, každý si může vybrat. Co na to my, ženy řidičky na přelomu druhé a třetí dekády 21. století?

Tichý chod, nulové emise a automatická převodovka patří k vlastnostem, které mají ženy rády a které k elektromobilům neodmyslitelně patří!

IMG_0891-Velky
Peugeot e-208: test Žena v autě.cz

Peugeot e-208 je na první pohled stylovka, podmanivost jejíhož exteriéru je dána pečlivým a promyšleným vypracováním detailů.

Jeho exteriér kromě loga doplňuje elegantní písmeno „e“, podobné kameji, označující, že jde o čistý elektromobil.

Stejným dojmem působí interiér, prémiově útulný i bezpečný současně. V interiéru zabudovaný i-Cockpit spojuje efekt s intuitivností, přehledností a dostupností všech informací.

IMG_0871-Velky
Peugeot e-208: test Žena v autě.cz

Co však představuje u Peugeotu e-208 hlavní bod zájmu, není nic jiného, než elektromotor, který představuje nejprogresivnější, ale současně nejdiskutovanější cestu budoucí mobility.

IMG_0897-Velky
Peugeot e-208: test Žena v autě.cz

Výrobce stručně shrnuje zřejmé výhody: nulové emise škodlivin, plynulá tichá jízda a výborné jízdní vlastnosti. Naprosto s tímto tvrzením souhlasíme!

Elektromotor s permanentními magnety nabízí maximální výkon 100 kW / 110 k a maximální točivý moment 260 Nm.

Baterie má kapacitu 50 kWh. maximální výkon 100 kW, který může zajistit dojezd až 362 km(!). Na baterii je poskytována záruka na 70 % kapacity po dobu 8 let nebo do nájezdu 160 000 km.

Ideálních 362 km dojezdové vzdálenosti není vůbec málo. Pokud ovšem neudeří mrazy, klesá deklarovaný dojezd i na 250 kilometrů při plně nabité baterii.

IMG_0879-Velky
Peugeot e-208: test Žena v autě.cz

Při rozhodování o koupi e-208 je třeba zvážit kritéria, jako je denní nájezd kilometrů, četnost dlouhých cest a přístup k dobíjecím stanicím. Peugeot e-208 je ideální auto pro řidičky, které ujedou denně kolem 50 kilometrů. Při dlouhých cestách je dobré využívat aplikaci FREE2MOVE a její funkce Plánovač tras umožní zvolit trasu s přestávkami na dobíjení vozu.

Elektromobil Peugeot e-208 můžete dobíjet pomocí wall boxu doma, v práci nebo prostřednictvím veřejných dobíjecích stanic. Doba dobíjení se liší v závislosti na použité technologii. Může jít o desítky minut až o několik hodin.

IMG_0893-Velky
Peugeot e-208: test Žena v autě.cz

Po první tisícovce ujetých kilometrů s elektrickou „dvěstěosmičkou“ můžeme směle prohlásit, že ženám-řidičkám poskytuje bezemisní, pohádkově energickou jízdu ve stylové výbavě se spoustou digitálních pomocníků a levným provozem (s měsíčním paušálem od PRE například za 1,36 Kč za kilometr). O dalších charakteristikách a zážitcích života s elektromobilem vás budeme opět brzy informovat…

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018