Náš test: Audi Q3 pro ženy

29. 4. 2019

Ani ryba, ani rak. Ani velké, ani malé. Nová generace Audi Q3 aspiruje na to stát se vyhledávaným modelem mezi řidičkami, které loví v prémiových „vodách“. SUV Audi Q3 je atraktivním úlovkem pro ty, které nechtějí obrovské SUV příšery, ale pohledné, útulné a praktické auto do města, i na dlouhé cesty.

IMG_6481

Náš test: Audi Q3

Díváme se

Zvenku už při letmém pohledu na příď vozu, nárazník S line a přední masku s osmi žebry, která nezapře inspiraci u modelu Q8, působí Audi Q3 velmi luxusně a budí zájem kolemjdoucích. Skosené D-sloupky jsou protaženy k výraznému střešnímu spoileru. Nová Q3 vypadá opravdu skvěle a má s délkou 4,5 metru a šířkou 1,8 ideální rozměry. Ve městě je proto jako ryba ve vodě. Modrá barva karoserie, LED světlomety a 18“ kola v rámci výbavy S line tomuto esúvéčku nadpozemsky sluší.

IMG_6497

Náš test: Audi Q3

Nasedáme

V interiéru si mě Q3 získala dobrým výhledem, pohodlím a jednoduše navrženým lookem, který i zde navazuje na designový jazyk ostatních modelů automobilky Audi. Palubní desce vévodí dotyková obrazovka s úhlopříčkou 10,25“ a stříbrné dekorační prvky. Pochválit také musím grafiku a vlastnosti přístrojového počítače a multifunkční do ruky padnoucí kožený volant. Prostorné je Audi Q3 pro čtyřčlennou rodinu tak akorát. Místa v druhé řadě sedadel je pro dospělého cestujícího dostatek. Zavazadlový prostor nabízí objem 675 litrů, po sklopení zadních sedadel až 1525 litrů.

IMG_6483

Náš test: Audi Q3

Jedeme

Konkrétně jsem otestovala naftovou motorizaci o obsahu 2,0 TDI s výkonem 150 koní. S akcelerací a agilitou bude běžná řidička bezpochyby spokojena. Když přijde řeč na řazení, přiznám se, že jsem stále více pohodlnější, a proto preferuji zejména na další trasy automatickou převodovku. Testovaná Q3 měla šestistupňovou, manuální převodovku. Práce s ní ale byla přesná a jednotlivé stupně umístěny dobře v krátkých dráhách. Moc mě bavila jízda po okreskách a v zatáčkách. Audi Q3 je totiž nejen dobrým parťákem na cesty, ale díky verzi S line a sportovnímu podvozku umí být taky docela zábavné auto pro ostřejší jízdu. Je možné volit z 5 různých jízdních režimů Audi Drive Select, které mění nastavení podvozku a odezvy plynu. Jen pozor. Kdo by si myslel, že u modelu automobilky, kterou proslavil pohon všech 4 kol, je v případě testované Q3 automaticky quattro, bude zklamán. Testovaná Q3 je totiž jen předokolka. Na druhou stranu je vybavena množstvím bezpečnostních asistentů, kteří se dokáží postarat o spolehlivou a bezpečnou jízdu. Audi Q3 má průměrnou spotřebu, žádný šetřílek nebo naopak žrout ale není. Během týdenního testování se kombinovaná spotřeba této předokolky ustálila na hodnotě 7,4 litrů.

IMG_6491

Náš test: Audi Q3

Hodnotíme

Audi Q3 je ideální auto pro nás ženy. Tak jako královna koloběžka umí spojit od každého trošku. Výsledkem je optimální spojení emocí a splněných očekávání. Je pohledná, bezpečná a vybavena těmi nechytřejšími technologiemi. Nabízí skvělý výhled z vozu, pohodlí a dostatek agility pro jízdu s rodinou. Nová Audi Q3 startuje na ceně 865 900 Kč. Testovaný model (2.0 TDI 110 kW S-Line) stojí 1 035 900 Kč, po všech příplatcích se vyšplhal ještě o 250 000 výš. Díky operativnímu leasingu Audi Now je možné pořídit nové Audi Q3 (Audi Q3 1.5 TFSI 110kW) s 0 % akontací za 9 999 Kč (ovšem bez DPH) měsíčně, a to po dobu 4 let. V ceně je pojištění a náklady spojené s předepsanou údržbou vozu (prohlídky a výměny oleje). Po 4 letech a ujetých 4×15 000 kilometrech může nastat čas z auta vysednout a přesedlat do dalšího nového modelu. .-)

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018