Startujeme testování SUV modelu DS 7 CROSSBACK

24. 11. 2019

Kdyby DS 7 CROSSBACK měl být jedním kouskem v šatníku, byl by bezpochyby tou nejluxusnější večerní róbou od francouzského návrháře. DS 7 CROSSBACK v sobě nese vlastnosti těch nejznámějších módních značek: snoubí eleganci, extravaganci i sexappeal. DS 7 CROSSBACK je vytříbený designérský kousek, který budeme několik měsíců v naší redakci testovat. Podíváme se mu na „zoubek“ ze všech možných úhlů pohledu a nebude chybět ani dobrodružná cesta do Paříže, centra módy a kulturního dění.

DS 7 CROSSBACK

Ptáte se, jaký byl náš první dojem při převzetí klíčků?

Na první pohled není sporu, že má DS 7 CROSSBACK nezaměnitelný esprit. Opravdový styl totiž dělají detaily a DS 7 CROSSBACK si na nich dal velmi záležet. Příď charakterizuje mohutná chromová maska DS Wings s unikátními LED světlomety s fialovým podsvícením, které se při odemknutí vozu otočí o 180 stupňů. Tento detail má rozhodně velkou sílu upoutat pozornost.

DS 7 CROSSBACK

Jaký je DS 7 CROSSBACK uvnitř?

Jedním slovem maximálně pohodlný. Uvnitř si nás ženy dokáže DS 7 CROSSBACK skutečně podmanit svým vytříbeným stylem, ovlivněným kubistickými tvary a pohodlím charakteristickým pro prémiové vozy. I tady už od prvopočátku je dán důraz na ty nejkvalitnější materiály a detaily. Palubní počítač nabízí například noční vidění a několik způsobů grafického zobrazení těch nejdůležitějších informací o rychlosti, spotřebě a navigaci. O kvalitní zvukový zážitek se stará HiFi systém FOCAL Electra.

DS 7 CROSSBACK

Co ukrývá DS 7 CROSSBACK pod kapotou a jak jede?

Stačilo jen pár kilometrů a model DS 7 CROSSBACK si nás dokázal získat svým komfortním a hlavně tichým chodem. DS 7 CROSSBACK je vybaven inteligentním adaptivním tlumiči, které umí reagovat na nerovnosti vozovky díky kameře na čelním okně. Ta skenuje nerovnosti a v případě výmolu na silnici dokáže vyslat předem informace ke kolům tak, aby kolo do výmolu nezapadlo, ale díky ztuhnutí výmol tzv. „přeletělo“. Ani parkování nevypadá, že by s DS 7 CROSSBACK byla noční můra. K dispozici jsou totiž šikovné parkovací senzory vpředu a vzadu včetně zadní parkovací kamery.

Jsme zvědavé, zda nás okouzlení neopustí ani po několika tisících ujetých kilometrech. Konkrétně testujeme verzi s naftovým motorem o obsahu 2.0 BlueHDi s výkonem 180 koní a osmistupňovou automatickou převodovkou.

DS 7 CROSSBACK

Kolik DS 7 CROSSBACK vlastně stojí?

DS7 Crossback (Performance Line 1.5 BlueHDi 130) startuje na ceně 895 000 Kč. Cena vozu, který nyní dlouhodobě testujeme (PERFORMANCE Line 2.0 BlueHDi 180 EAT8), je 1 015 000 Kč.

Tato cena mimo jiné zahrnuje kompletní servis na 5 let/100 tisíc km včetně výměny opotřebovaných dílů jako jsou brzdové destičky nebo například gumičky stěračů. Součástí toho je i služba DS Valet, nabízející možnost nechat si auto odvézt do servisu a zpět, případně využít nabídky náhradního auta.

Vše v DS 7 CROSSBACK teď tedy náležitě vyzkoušíme a zhodnotíme. Na silnici nás v potkáte v sexy zlaté barvě. Až nás potkáte, mávejte! Už brzy pro vás také spustíme soutěž o týdenní testování tohoto zlatého krasavce.

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018