Test: Citroën C3 Elle 1.2 PureTech – dámská jízda!

13. 9. 2018

Oblíbený hatchback Citroën C3 jsme již otestovali v provedení s automatickou převodovkou a také ve verzi Aircross jako líbivý crossover. Nedávno přišla francouzská značka se speciální verzí C3 inspirovanou dámským magazínem. Měl by se stát model C3 Elle ženským ideálem?

20180715_103538

Citroën C3 Elle

Díváme se

Aktuální „cétrojka“ si od svého uvedení před dvěma roky razila v třídě malých hatchbacků svoji vlastní cestu a možná právě proto si našla mnoho řidiček, kterým se originální a neokoukaný design dostal pod kůži. Edice Elle celý koncept svojí barevností příjemně a stylově osvěžila. Od běžných i tak pestrobarevných verzí ji odlišují především detaily v růžových odstínech a plaketky na bocích vozu. Je růžová vaše oblíbená barva? Pak je Citroën C3 Elle pro vás to pravé.  Růžovou naleznete ji nejen na orámování mlhových světel, ale i na „Airbumpu“ a v hojné míře na střeše. Mělo by auto pro ženy být ale automaticky růžové? Odpověď nechám na vás, ale věřím, že většině žen se budou tyto doplňky líbit.

20180715_103603

Citroën C3 Elle

Nasedáme

Sladěnost interiéru dopadla na jedničku. Kombinace výrazných růžových lišt, šedé barvy a jemného prošívání k sobě výborně pasuje. Látkové čalounění palubní desky nebude na údržbu praktické, ale rozhodně vypadá dobře. Řidičky nadchnou také sedačky, které sice nedisponují pořádným bočním vedením, ale jsou úžasně měkké a příjemné. Ovládání palubních funkcí zastává centrální dotykový displej infotainmentu. Ten je přehledný a reaguje vcelku svižně. Přehmatem však zůstává sdružené ovládání klimatizace před jeho menu. Stejně tak nepotěší drobnost, že zrcátko zabudované ve stínítku není osvětlené. V dámské edici Elle bychom to počítali za samozřejmost. Zavazadlový prostor se svými 300 litry pojme s přehledem velký nákup. Klasický dětský kočárek ale s obtížemi.

20180715_103525

Citroën C3 Elle

Jedeme

Testovaná konfigurace C3 Elle s benzínových tříválcem 1.2 PureTech s výkonem 82 koní postrádá přeplňování, a navíc měla jen pětistupňovou manuální převodovku. Výkon motoru do městského provozu postačuje. Připravte se ale na to, že šlapat na plyn je potřeba přece jen víc. Absence automatu u „dámské“ verze městského hatchbacku je nepochopitelná. Jízdně se to dá považovat za jediné větší negativum, neboť C3 je naladěný příjemně měkce. Drobné nerovnosti překonává s ladností, větší maskuje pohupováním. Při manévrování po městě je agilní a parkování je s ním hračka. Srdce řidičky bez sportovních ambicí nad jeho naladěním zaplesá. Rovnou ale musí přijmout fakt, že dálnice není rozhodně jeho revírem. Kombinovaná spotřeba přes 7 litrů benzínu na 100 km rozhodně nepřísluší ke kladným vlastnostem.

20180715_103404

Citroën C3 Elle

Hodnotíme

Malé rozměry, odlišnost a rošťáckou neposednost dává na odiv spíše jako svoji přednost. Citroën C3 Elle je přes výše zmíněná negativa docela povedené městské auto. Vyberte si do své C3 Elle silnější motor a budete bezezbytku spokojeny. Základní verze modelu C3 Elle přijde na 229 900 Kč, testovaný model je o 40 tisíc dražší.

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018